دکتر داوری: استاد طباطبایی تأثیرگذارترین محقق معاصر در علم و فلسفه سیاسی ایران معاصر بود
دکتر رضا داوری اردکانی رئیس فرهنگستان علوم در پیامی درگذشت سیدجواد طباطبایی را تسلیت گفت.

به گزارش ایسنا، در متن پیام دکتر رضا داوری اردکانی رئیس فرهنگستان علوم آمده است:

«هوالباقی؛ مرگ چنین خواجه نه کاریست خرد. درگذشت استاد سیدجواد طباطبایی ماتمی بزرگ برای علم و اندیشه تاریخی و سیاسی ایران است. دانایی با مرگ سخت نمی‌گیرد، اما مرگ کسی که در دیار نه چندان قدردان دانایی و نظر، ده‌ها سال همواره انیس مطالعه و تحقیق و تأمل بوده و درک و فهمی تازه از تاریخ و سیاست آورده‌است، حادثه ای کوچک نیست.

طباطبایی دانشمند و صاحبنظری ممتاز بود و اگر گاهی تلخی و تندی در زبانش می‌بینیم من آن را بر غیرتی که نسبت به دانایی و تفکر داشت حمل می‌کنم. بی‌تردید او تأثیرگذارترین محقق معاصر در علم و فلسفه سیاسی ایران معاصر بود و آثار خوبی نوشت که ماندگار خواهد بود. این ماتم را به خانواده و بازماندگان و دوستان و همکاران و شاگردان ایشان تسلیت می‌گویم و از خدای بزرگ برای درگذشته گرامی طلب رحمت می‌کنم. »

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی ،رییس جمهوری پیشین کشورمان هم در پیامی درگذشت سید جواد طباطبایی فیلسوف ایرانی را تسلیت گفت.

به گزارش جماران، در این پیام آمده است: دانشمند بزرگوار و پژوهشگر ژرف اندیش که دل در گرو ایران و عظمت آن داشت جناب دکتر سید جواد طباطبایی چشم از جهان فرو بست و همه دوستداران خود را عزادار کرد.

من این مصیبت را به اصحاب فضیلت و به شاگردان و یاران او بخصوص به بستگان و خاندان محترمشان تسلیت می گویم و شادی روان ایشان و تندرستی و شکیبایی و پاداش نیکو برای بازماندگان معززشان را از خداوند منان طلب می کنم.

نسخه مناسب چاپ