دیدار آخوند زاده با وزرای دفاع و داخله طالبان در اوج درگیری‌های درون گروهی
سرویس خارجی: سخنگوی طالبان از دیدار «ملا هبت‌الله آخوند زاده»رهبر طالبان با وزیران دفاع و امور داخله حکومت موقت افغانستان در «قندهار» خبر داد.

«ذبیح‌الله مجاهد»، سخنگوی طالبان گفت: سرپرست وزارت دفاع و امور داخله کابینه طالبان در حضور شماری از عالمان دین از ولایت‌های کابل، کاپیسا، قندهار، فاریاب، خوست و ننگرهار با رئیس طالبان دیدار کرده‌اند. در خبرنامه طالبان به نقل از عالمان دینی که در این جلسه حضور داشته‌اند، آمده است که آنان اطاعت از فرمان‌های «ملا هبت‌الله آخوند زاده» را بر خود و مردم واجب می‌دانند.

خبر دیدار وزیران دفاع و امور داخله طالبان با رئیس این گروه در حالی همگانی شده است که آنان اخیراً در سخنرانی‌های‌شان به‌گونه غیرمستقیم از «ملا هبت‌الله» انتقاد کرده‌اند. سراج‌الدین حقانی اخیرا در یک سخنرانی در ولایت خوست گفت: انحصار قدرت و تحمیل دیدگاه به سود طالبان نیست. «ملا یعقوب مجاهد» نیز در یک سخنرانی به شماری از دانشجویان نظامی گروه طالبان گفته بود با چشمان بسته از کسی اطاعت نکنند.

در همین حال، «توماس نیکلاسون»، نماینده اتحادیه اروپا در امور افغانستان و «رافائلا ایودیس»، رئیس هیأت این اتحادیه با «امیرخان متقی»، وزیر امور خارجه حکومت طالبان در قندهار دیدار کردند. قندهار پایگاه سنتی طالبان و مقر «هبت‌الله آخوندزاده»، رهبر طالبان است و هیات‌های بلند پایه غربی و خارجی به صورت فزاینده به این ولایت سفر می‌کنند تا با افراد نزدیک به رهبر طالبان ملاقات کنند.در خبر دیگری، کاخ سفید اعلام کرد که آمریکا از این پس برای انجام اقدام نظامی در افغانستان نیازی به جلب رضایت کابل و حکومت طالبان ندارد.

نسخه مناسب چاپ