هاآرتص: دولت نتانیاهوتروریستی و هدفش تجزیه اسرائیل است
سرویس خارجی: روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در گزارشی ضمن تروریستی خواندن اقدامات کابینه رژیم صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو را نخست‌وزیر دیوانه‌ای خواند که منجر به ویرانی، تجزیه و فروپاشی اسرائیل خواهد شد .

هاآرتص در یادداشتی نسبت به عواقب خطرناک دیوانگی نخست وزیر رژیم صهیونیستی هشدار داد و نوشت که او مسلماً منجر به ویرانی، تجزیه و فروپاشی اسرائیل خواهد شد.این رسانه صهیونیست تصریح کرد: روزهای گذشته، روزهای خشم در خیابان‌های اسرائیل بود و این رویدادها به طور قطع روشن کردند که تظاهرات علیه دولت تروریستی بنیامین نتانیاهو یک جنگ است. هاآرتص نوشت: نتانیاهو در یک محیط سردرگم کار می‌کند و درک این نکته برای ارزیابی عملکرد و فعالیت‌های او در سایر زمینه‌ها ضروری است؛ همسرش ساره در انتصاب شخصیت‌های بلندپایه مداخله دارد و پسرش هم در امور ایالتی دخالت می‌کند و از خانه پدرش، با گروه‌هایی از مسئولان یا خرابکاران در ارتباط است.

این روزنامه پیش‌بینی کرد که دوران حکومت نتانیاهو طولانی نخواهد بود و میراث آن هم روشن است. هاآرتص خاطرنشان کرد: نتانیاهو به سرعت اسرائیل را به سمت بحران های قانون اساسی، اقتصادی و امنیتی سوق می‌دهد و اگر فکر کنیم که این کار را به پشتوانه اکثریت نزدیک به ۳۰هزار رای انجام می‌دهد، غیرمنطقی است. خبر دیگر اینکه شش کشور اروپایی با صدور بیانیه ای ضمن محکومیت تجاوزات و جنایات اخیر رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین، از تل آویو خواستند از تصمیم خود برای ساخت واحدهای مسکونی جدید در کرانه باختری صرف نظر کند.شش کشور فرانسه، آلمان، ایتالیا، لهستان، انگلیس و اسپانیا با صدور بیانیه ای مشترک درباره تداوم خشونت‌ها در اراضی فلسطینی به شدت ابراز نگرانی کردند و ضمن محکوم کردن خشونت‌های کورکورانه و بی هدف شهرک نشینان صهیونیست علیه فلسطینیان در کرانه باختری و تخریب اموال و خانه‌های آنها، از رژیم صهیونیستی خواستند از تصمیم احداث ۷۰۰۰ واحد مسکونی جدید در کرانه باختری صرف نظر کند. همزمان سفیر آمریکا در اسرائیل، در سخنانی شدیدا به وزیر دارایی تندرو رژیم صهیونیستی بعد از اظهاراتش مبنی بر نابودی روستای فلسطینی «حواره» به موازات حملات شهرک‌نشینان به این روستا، حمله کرد.

تام نیدس، بتسلئیل اسموتریچ وزیر دارایی رژیم صهیونیستی را احمق توصیف کرد و افزود، اسموتریچ سفری به واشنگتن دارد و اگر دست من بود از هواپیما به پایین پرتش می‌کردم. همزمان سخنان این وزیر تندرو کابینه رژیم صهیونیستی درباره محو روستای فلسطینی، با محکومیت بین‌المللی روبرو شد. کمیسر حقوق بشر سازمان ملل اظهارات اسموتریچ را محکوم و اعلام کرد درخواست اسموتریچ تحریک به انزجار و خشونت بود. ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز گفت: اظهارات اسموتریچ غیرمسئولانه و تحریک آمیز بود.وزارت خارجه فرانسه نیز این اظهارات را غیرقابل قبول و غیرمسئولانه دانست و اعلام کرد: این اظهارات موجب افزایش انزجار و خشونت می‌شود.دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس نیز این اظهارات را نژادپرستانه خواند و بر لزوم مقابله با انزجار و خشونت و اهمیت تقویت ارزش‌های همزیستی انسانی و مقابله با تنش و بی ثباتی تأکید کرد. سفیر کویت در سازمان ملل نیز گفت: تمامی نقض‌های آشکار اسرائیل علیه ملت بی گناه فلسطین را محکوم می کنیم.وزارت خارجه قطر هم در بیانیه‌ای اظهارات اسموتریچ را محکوم کرد و آن را تحریک خطرناک دانست.سازمان همکاری اسلامی نیز اظهارات اسموتریچ را نژادپرستانه خواند و اعلام کرد: این اظهارات دعوت مستقیم به ادامه خشونت و قتل توسط شهرک نشینان است.وزارت خارجه عربستان نیز اظهارات اسموتریچ را محکوم کرد و آن را نژادپرستانه خواند.

از سویی به دنبال تشدید تنش در اراضی اشغالی و حملات وحشیانه شهرک نشینان تندرو صهیونیست به شهرک حواره در جنوب نابلس، دبیرکل سازمان ملل در سخنانی در این باره گفت که فلسطینی‌ها درحال زندگی در جهنم هستند.آنتونیو گوترش گفت: راه حل دو کشوری در فلسطین جایگزین ندارد و همه باید این را بدانند که فلسطینی‌ها در جهنم زندگی می‌کنند و زندگی‌شان در خطر است. وی گفت: ما با نگرانی شدید اوضاع شهرک حواره را دنبال می‌کنیم و مخالف خشونت و تحریک به آن هستیم. گوترش با تاکید بر اینکه ملت فلسطین در حال حاضر رنج‌های زیادی را متحمل شده است و زندگی در نوار غزه از بسیاری جهات یک زندگی جهنمی است، گفت: ما از امنیت اسرائیل حمایت می‌کنیم اما ملت فلسطین رنج‌های زیادی را متحمل می‌شود. وی ادامه داد: راه حل دو کشوری جایگزین ندارد و باید از آنچه مانع تحقق این راه حل است دور شد و جامعه جهانی نیز باید با قدرت حرکت کند تا اطمینان حاصل شود که قانون بین‌المللی رعایت می‌شود. در این حال نشریه انگلیسی اکونومیست در گزارشی از اوضاع فلسطین نوشت گروه‌های مسلح جدیدی در کرانه باختری ظهور کرده‌اند که رژیم صهیونیستی به دشواری می‌تواند جلوی آن‌ها را بگیرد. اکونومیست، از وضعیت این روزهای فلسطین اشغالی و ناآرامی‌های ادامه‌دار نوشت که در میان نارضایتی فلسطینی‌ها از سیاست‌های تشکیلات خودگردان فلسطین، گروه‌های مسلح جدیدی در کرانه باختری ظهور کرده‌اند.در گزارش این نشریه با اشاره به یورش صدها شهرک‌نشین صهیونیست به روستای حواره در جنوب نابلس، آمده است که این میزان از خشونت بی سابقه بود، روستایی که ۷۰۰۰فلسطینی در آن زندگی می‌‌کنند و شهرک‌نشینان صهیونیست پس از کشته شدن دو شهرک‌نشین، وارد روستا شده و به مدت چهار ساعت شروع به تخریب و آتش زدن خانه‌ها و خوودرهای فلسطینی ها کردند و یک فلسطینی را نیز کشتند.

اکونومیست نوشت در تمامی مدتی که شهرک‌نشینان در حال تخریب و آتش زدن خانه‌های فلسطینیان بودند، پلیس اسرائیل نیز به تماشا ایستاده بود. یک فلسطینی در این باره به این نشریه گفت که پلیس رژیم اسرائیل به سوی اهالی که برای خاموش کردن آتش آمده بودند گاز اشک‌آور شلیک می‌کرد. از سوی دیگر نظامیان اشغالگر قدس برای ششمین روز متوالی ورودی و خروجی‌های اردوگاه «حواره» در جنوب نابلس واقع در شمال کرانه باختری را مسدود کرده و مانع تردد فلسطینی‌ها می‌شوند. آن‌ها همچنین در اطراف اردوگاه اقدام به برپایی مراکز ایست بازرسی کرده و بر فراز ساختمان‌های بلند در اردوگاه نیز پست دید‌بانی گذاشته‌اند.

صهیونیست‌ها همچنین مانع بازگشایی مغازه‌های خیابان اصلی اردوگاه شده اند. در این راستا مردم فلسطین در شمال نوار غزه در حمایت از مسجدالأقصی، اسرای فلسطینی و مقاومت در کرانه باختری، تظاهرات کردند.این تظاهرات به دعوت جنبش حماس برگزار شد و «سهیل الهندی» عضو دفتر سیاسی این جنبش در سخنانی بر پایداری فلسطینیان برای مقابله با رژیم صهیونیستی و حمایت از مقاومت در کرانه باختری تأکید کرد.

نسخه مناسب چاپ