آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی: کمرنگ شدن اخلاق مداری، جامعه را به خطر می‌اندازد
آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفتند: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نباید به سخنان بیهوده گوش دهد بلکه باید تمام تلاش خود را برای افزایش پهنای باند اینترنت به منظور ارتقای سطح علمی کشور به کار گیرد.

به گزارش ایرنا، این مرجع تقلید در صحن جامع رضوی با تبریک فرارسیدن دهه کرامت افزودند: ما با توسعه رسانه های مختلف در کشور مخالف نیستیم بلکه با گسترش رسانه های بدآموز و ابزار به کار رفته در این زمینه مخالفیم.ایشان یادآورشدند: امروزه رسانه های مختلف جهان، اسلام هراسی و تبلیغات ضد اسلامی را به اوج رسانیده اند لذا باید برای مقابله با این تبلیغات رسانه هایی شکل بگیرند که این تبلیغات و شبهات را خنثی کنند.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی اظهارداشتند: اکنون تبیین چهره واقعی اسلام و شفاف سازی معارف اسلامی بسیار حائزاهمیت است زیرا اگر آموزه های اسلامی و اخلاق مداری در چشم جوانان کمرنگ شود و آنان را نسبت به اسلام ناامید کند آینده جامعه اسلامی به خطر می افتد.

ایشان افزودند: علمای اسلامی، حوزه های علمیه و دانشگاه ها امروزه سنگر مقابله با تکفیری ها و اقدام های ضداسلامی هستند و باید با استفاده از پیشرفته ترین ابزار رسانه ای در مقابل دشمنان ایستادگی کنند.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفتند: بلاهای طبیعی مانند خشکسالی که ایران را فراگرفته در نتیجه افزایش گناه در سطح کشور است و قرآن کریم هم بروز خشکسالی را در نتیجه افزایش گناه در جامعه می داند.

نسخه مناسب چاپ