رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان:
جریان پایدار آب زاینده‌رود مهمترین مطالبه مردم از رئیس قوه قضائیه است
سرویس شهرستان ها: رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به سفر رئیس قوه قضائیه به این منطقه گفت: مردم مطالبات جدی از رئیس قوه قضائیه دارند که جریان پایدار آب در زاینده‌رود در صدر آنها قرار دارد.

به گزارش ایرنا، محمد نورصالحی دیروز در نطق پیش از دستور هفتاد و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر افزود: در جریان سفر رئیس قوه قضائیه درخواست ملاقات برای بیان مشکلات شهر اصفهان را مطرح کردیم اما به دلیل نبود فرصت،مواردی را به طور مکتوب ارائه خواهیم کرد که مهمترین آن جریان پایدار آب زاینده رود است.

وی با بیان این که دولت و مجلس به تنهایی قادر به حل این مشکل نیستند، ادامه داد: انتظار اصلی، جدی و حتمی مردم و ما این است که موضوع زاینده رود در دستور کار سران قوا قرار بگیرد و مانند دریاچه ارومیه به عنوان یک معضل ملی با آن برخورد شود.رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: وزارت نیرو هر طرحی که جریان پایدار آب را در زاینده رود ایجاد کند و اشکالی برای دیگر مناطق نداشته باشد، اجرا کند.

وی با اشاره به این که با حل مشکل آب زاینده رود، مشکل فرونشست زمین هم حل می‌شود، ادامه داد: در صورتی‌که جریان آب زاینده رود پایدار شود و به عنوان یک مساله ملی به آن نگاه شود، با این ۲ مشکل زیست محیطی مقابله خواهد شد.

نورصالحی با بیان این که آلودگی هوا و خاک اصفهان دیگر موضوعی است که قوه قضائیه باید به آن ورود کند، تاکید کرد: راه حل قاطع از این معضلات، خروج صنایع آلاینده از شهر است و مدیریت شهری هر کمکی که لازم است برای خروج مراکز آلاینده از شهر انجام می‌دهد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: انتقال زندان مرکزی شهر، حمایت و پشتیبانی قوه قضائیه را نیاز دارد و براساس زمان بندی این انتقال باید انجام شود و به طور حتم مدیریت شهری هم کمک می‌کند.

نسخه مناسب چاپ