ارائه خدمات درمانی تأمین اجتماعی از امروز منوط به داشتن کد رهگیری شد
ارائه انواع خدمات درمانی شامل دارو یا خدمات پاراکلینیکی به بیمه‌شدگان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران اصلی و همچنین بیمه شدگان تبعی (با سن بیش از ۱۸ سال) وابسته به سازمان تأمین اجتماعی از امروز منوط به داشتن کد رهگیری شد.

روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به این مطلب اعلام کرد: کد رهگیری را پزشکان به بیماران ارائه می‌دهند و در صورت ثبت‌نام در سامانه خدمات غیرحضوری تأمین‌ اجتماعی، به گوشی آنان ارسال می‌شود.

این سازمان از بیمه‌شدگان و مراجعان به مراکز درمانی درخواست کرد با مراجعه به سامانه خدمات غیرحضوری تأمین اجتماعی به نشانی es.tamin.ir نسبت به ثبت‌نام در این سامانه یا کنترل و تکمیل اطلاعات هویتی خود و افراد تحت تکفل و در صورت نیاز به‌روزرسانی شماره تلفن همراه در سامانه اقدام کنند.

این گزارش حاکی است: از امروز ارائه توأم کارت ملی و کد رهگیری به‌هنگام مراجعه به داروخانه‌ها یا مراکز پاراکلینیک (آزمایشگاه، رادیولوژی و…) برای دریافت خدمت الزامی خواهد بود و داروخانه‌ها و مراکز پاراکلینیک تنها پس از ثبت کد ملی و کد رهگیری قادر به رؤیت نسخه و ادامه فرایند نسخه‌پیچی خواهند بود. با اجرایی شدن این فرایند از سوءاستفاده‌های احتمالی و تداخل احتمالی نسخه‌پیچی در داروخانه‌ها و مراکز پاراکلینیک و احیاناً ارائه نادرست دارو یا خدمات پاراکلینیکی به بیماران جلوگیری خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ