کوتاه فرهنگی
نشست هم اندیشی بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس با مدیران مسئول رسانه‌ها

در آستانه سی و چهارمین سالگرد دفاع مقدس، نشست هم اندیشی بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس با مدیران و مسئولین رسانه‌های جمعی و معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد یکشنبه ۹ شهریور برگزار می‌شود. در این نشست درباره نهادینه سازی آثار، ارزش‌ها و دست‌آوردها و همچنین تبیین درس‌ها و عبرت‌های دوران دفاع مقدس و چگونگی تبلیغ، ترویج و نشر آن‌ها در بازدارندگی تهدیدات و توطئه‌های دشمنان بحث و گفتگو خواهد شد.

آغاز اجرای نمایش «الی و رویاهایش» در تالار هنر

اجرای نمایش «الی و رویاهایش» از یکشنبه دوم شهریور در تالار هنر شروع شد.

این نمایش که به نویسندگی «سوزان زدر» و کارگردانی مرتضی سعیدیان روی صحنه می‌رود، درباره دختری به نام الی است که در چهار سالگی مادرش را از دست می‌دهد و در ۱۰ سالگی با ازدواج پدرش صاحب نامادری مهربانی، به نام لوسی می‌شود که این اتفاق کشمکش‌هایی را در این خانواده ایجاد می‌کند تا اینکه… .

این نمایش همه روزه غیر از شنبه‌ها ساعت ۱۸ در تالار هنر روی صحنه می‌رود.

نمایش آثاراستاد زنده رودی درسازمان ملل متحد

به دعوت آقای مولرمدیرکل سازمان ملل متحد در ژنو هنرمند نقاش محمود زنده رودی(زنده) نقاشی های خود رااز۸ تا ۲۶ سپتامبر(۱۷ شهریور تا ۴ مهر) درساختمان سازمان ملل متحد به نمایش می گذارد.

آثارتازه این هنرمند ایرانی با عنوان کرامت انسانی همگی با الهام از بینش ایرانی نسبت به حقوق بشر وکرامت انسانی پدید آمده است.

این نقاش مقیم فرانسه تابلوی اصلی خود را با الهام از شعر معروف استاد سخن سعدی «بنی آدم اعضای یک پیکرند، که در آفرینش ز یک گوهرند» به سه زبان فارسی ، انگلیسی و فرانسه ساخته است که برای اولین بار در سازمان ملل متحد به نمایش در می آید.

«از خاک تا افلاک» در گالری شکوه

نمایشگاه نقش برجسته های جلال حبیبی با عنوان «از خاک تا افلاک» عصر جمعه هفتم شهریور در گالری شکوه آغاز به کار کرد.

نمایشگاه نقش برجسته های جلال حبیبی تا چهارشنبه دوازدهم شهریور در گالری شکوه دایر خواهد بود. گالری شکوه به نشانی سه راه فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان شهید سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، شماره ۱۹ واقع است.

نسخه مناسب چاپ