زنگ نیکوکاری در مدارس سراسر کشور نواخته شد
زنگ نیکوکاری دیروز به صورت نمادین در دبیرستان دخترانه شهدای هفتم تیر تهران و سراسر کشور نواخته شد.

به گزارش خبرنگار ما، قائم مقام کمیته امداد در این مراسم با بیان اینکه اگر جامعه‌ای تصمیم دارد سالم و بالنده بماند باید بر ویژگی‌های انسانی تکیه کند و توجه به این موضوع جزو وظایف تک تک افراد اجتماع است، افزود:

برگزاری جشن نیکوکاری در مدارس موجب می‌شود، مفاهیمی همچون نوع‌دوستی و کمک به محرومان به نسل‌های آینده منتقل شود.

مصطفی خاکسار با تمجید از تلاش‌های مسئولان آموزش و پرورش برای توسعه فرهنگ نیکوکاری در میان دانش‌آموزان، ادامه داد: دشمن تمرکز خود را معطوف به نظام آموزشی ما کرده است تا نگذارد مفاهیم انسانی و اسلامی در نسل‌های جدید رشد کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز تاسیس کمیته امداد در ۱۴ اسفند ۱۳۵۷ گفت: در دورانی که نهال انقلاب اسلامی نوپا بود و تمامی کارها به صورت کمیته‌ای و شورایی انجام می‌شد، اولین سازمان منسجم در کشور با نام مبارک امام خمینی(ره) شکل گرفت.

قائم مقام کمیته امداد اضافه کرد: کمک به محرومان و نیازمندان آن‌قدر دارای اهمیت است که انقلاب اسلامی هم در اولین اقدام خود نهادی را تاسیس کرد تا از طریق آن نیکوکاری و خیراندیشی در جامعه مستقر شود. مقوله امداد به حدی اهمیت داشت که تنها نهادی که حضرت امام موافقت کردند نام ایشان بر روی آن باشد، کمیته امداد بود.

وی با تمجید از نگاه خیراندیش مردم در قبال محرومان جامعه، گفت: مردم ثابت کرده‌اند که در همه حال یاری‌رسان محرومان و مستضعفان هستند. در چهار دهه اخیر هر ساله حجم کمک ر سانی به نیازمندان بیشتر شده است و روند افزایشی کمک‌ها همچنان ادامه دارد.

خاکسار تصریح کرد: کمک به نیازمندان در شرایطی افزایش پیدا کرده که کشور تحت شدیدترین فشارهای اقتصادی از سوی دشمنان است.‌ این حمایت مردم از محرومان جامعه حاکی از آن است که فرهنگ نیکوکاری ریشه در فرهنگ ایرانی اسلامی دارد.

نسخه مناسب چاپ