۳ دیدار جذاب پایان بخش هفته ششم لیگ برتر فوتبال
بازی سرنوشت ساز پرسپولیس و صبا در قم، دیدار حساس پدیده با راه‌آهن در مشهد و تلاش دو تیم ملوان و صنعتی در انزلی برای جدایی از جایگاه نامناسب فعلی، از مهمترین اتفاقات روز دوم از هفته ششم لیگ برتر فوتبال است.

هفته ششم از لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور، امروز با برگزاری سه دیدار پایان می‌یابد. تیم پدیده از راه‌آهن بدون مدیرعامل پذیرایی می‌کند؛ ملوان و استقلال صنعتی، برای فرار از بحران به مصاف هم می‌روند و پرسپولیس در قم به فکر نجات از وضع نامناسب فعلی است.

پدیده مشهد – راه‌آهن تهران

تنها نماینده فوتبال مشهد در لیگ برتر، تا امروز «پدیده» لیگ چهاردهم بوده است. آنان هفته پیش، پرسپولیس را در تهران تا مرز شکست پیش بردند، ولی به خاطر پنالتی با یک امتیاز، پایتخت را ترک کردند.

آنان در این بازی مهم در حالی میزبان راه‌آهن هستند که در صورت کسب پیروزی در این مسابقه، شانس قرار گرفتن در بین پنج تیم بالای جدول را دارند. بازیکنان پدیده در روزی‌ که از نتیجه مدعیان لیگ برترمطلع هستند، امیدوارند که در خانه به ۳ امتیاز ارزشمند برسند تا شرایط بهتری در جدول رده بندی کسب کنند. البته راه‌آهن در این فصل نشان داده است که به راحتی بازنده نمی‌شود.

شاگردان حمید استیلی که با پیروزی هفته قبل به جمع هشت تیم بالای جدول صعود کردند، برای حفظ و ارتقای این جایگاه به فکر کسب ۳ امتیاز از مشهد هستند.

ملوان – صنعتی خوزستان

ملوانی‌ها در این فصل، تیمی پرنوسان نشان داده‌اند. آنان که با پیروزی مقابل پرسپولیس در هفته چهارم به آرامش نسبی رسیدند با شکست هفته قبل مقابل راه‌آهن، دوباره به جمع شش تیم پایان جدول سقوط کردند. تنها نماینده گیلانی لیگ برتر، برای فرار از این جایگاه ضعیف و پاسخ به انتقادات مطرح شده، باید در این بازی خانگی، از تیم صنعتی خوزستان یک مغلوب بسازد، در غیر این صورت روزهای بدی را پیش رو خواهد داشت.

ملوانی‌ها که از این به بعد، سعید عزت‌اللهی (پدیده لیگ دوازدهم) را به دلیل پیوستن به اتلتیکو مادرید در اختیار ندارند، نباید اجازه دهند که حریف حتی یک امتیاز هم در این بازی بگیرد. چون که در جدول رده‌بندی، بیش از این سقوط خواهند کرد.

شاید تسکین درد تیم صنعتی خوزستان – که روزهایی بحرانی را سپری می‌کند – پیروزی در این بازی باشد. اما رسیدن به چنین نتیجه‌ای در انزلی، برای تیم‌های قدرتمند لیگ هم سخت است، چه برسد به یک تیم پائین جدولی.

عبدالله ویسی که خوب می‌داند، تحمل هواداران اهوازی بسیار کم است، برای نجات از چنین روزهای تلخی، کار بسیار سختی را در انزلی دارد.

صبا – پرسپولیس

نبرد دو مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال ایران – که هدایت تیم‌های صبا و پرسپولیس را برعهده دارند – بسیار جالب است. خصوصا اینکه صمد مرفاوی، یک مربی استقلالی است و بردن پرسپولیس، برای او لذتی دوچندان دارد.

صمد مرفاوی که لیگ چهاردهم را بسیار خوب آغاز کرد، هفته پیش نتوانست پیروزی مقابل تراکتورسازی را در تبریز حفظ کند و نخستین باخت امسال را تجربه کرد. آنان که در رتبه ششم جدول قرار دارند، برای آنکه به جمع هشت تیم پایانی جدول سقوط نکنند، نباید حتی یک امتیاز هم مقابل پرسپولیس از دست بدهند.

علی دایی، این روزها و به خاطر از دست دادن ۱۰ امتیاز در پنج بازی با سخت‌ترین انتقادها مواجه است، تنها راه رسیدن نسبی به آرامش را پیروزی مقابل صبا در قم می‌بیند؛ البته کسب چنین موفقیتی، بسیار سخت است.

پرسپولیس که یکی از ضعیف‌ترین نتایج تاریخ لیگ برتر فوتبال را تجربه می‌کند، برای اینکه انتظار هواداران را برآورده کند، راهی جز پیروزی در قم ندارد. تساوی، جایگاه آنان را از دوازدهم بدتر می کند؛ باخت، آنان را به مثلث فانوس به دستان تنزل می دهد. نتیجه ای که برای هواداران پرسپولیس، غیر قابل بخشش خواهد بود.

برنامه بازی های پایانی هفته ششم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور، گرامیداشت هفته دولت (یادواره شهیدان رجایی و باهنر) به این شرح است:

بازی های امروز

پدیده مشهد – راه‌آهن تهران، ساعت ۱۷:۱۵ در ورزشگاه ثامن مشهد

ملوان – صنعتی خوزستان، ساعت ۱۸ در ورزشگاه تختی انزلی

صبای قم – پرسپولیس، ساعت ۱۹ در ورزشگاه یادگار امام قم

نسخه مناسب چاپ