نجات استقلال با پنالتی جنجالی
 

تیم فوتبال استقلال که تا ثانیه‌های پایانی دیدار برابر گل‌گهر سه امتیاز ارزشمند را از دست داده بود، در وقت‌های اضافه از شکست برابر تیم امیر قلعه‌نویی گریخت و با یک پنالتی جنجالی پیروز شد.

به گزارش مهر، در ادامه روز دوم از هفته بیست و دوم رقابتهای لیگ برتر دیروز تیم فوتبال استقلال در ورزشگاه آزادی به مصاف گل‌گهر سیرجان رفت که این بازی با پیروزی ۲ بر یک آبی پوشان به پایان رسید. آرمین سهرابیان(۲۴) برای تیم سیرجانی و رضا میرزایی (۱+۹۰) و کوین یامگا ۱۴+۹۰) برای استقلال گل زدند.

داور برای این دیدار ۵ دقیقه وقت اضافه گرفته بود که در دقیقه ۹۵:۴۷ ورود رضا میرزایی به محوطه جریمه گل گهر با خطای مدافعان حریف مواجه شد و بنیادی فر اعلام پنالتی کرد که این تصمیم با اعتراض شدید بازیکنان سیرجانی همراه و بازی چند دقیقه متوقف شد. بعد از آرام شدن بازی داور به باگناما مهاجم تیم گل گهر کارت قرمز مستقیم نشان داد و او را از بازی اخراج کرد.

ضربه پنالتی را کوین یامگا به گل برتری آبی پوشان تبدیل کرد تا این تیم بازی باخته را از حریف سیرجانی ببرد و خاطره تلخی دیگری را برای امیر قلعه نویی رقم بزند.

فرار آلومینیوم از شکست برابر ملوان

تیم فوتبال ملوان در هفته بیست و دوم لیگ برتر برابر آلومینیوم اراک با نتیجه تساوی متوقف شد.

در ادامه هفته بیست و دوم رقابتهای لیگ برتر فوتبال تیم ملوان در ورزشگاه تختی انزلی از تیم آلومینیوم اراک پذیرایی کرد و با نتیجه تساوی ۱ – ۱ متوقف شد.

در این بازی که با قضاوت حسن اکرمی آغاز شد، میلاد شعبانلو در دقیقه ۶۳ از روی نقطه پنالتی دروازه آلومینیوم را باز کرد. برتری ملوان تا وقت‌های اضافه نیمه دوم پابرجا بود اما رضا جبیره ۳+۹۰ گل تساوی را برای آلومینیوم به ثمر رساند.

ملوان با هدایت مازیار زارع با برد در این بازی می‌توانست از منطقه خطر انتهای جدول فرار کند و به رده دهم برسد اما گل دیرهنگام آلومینیوم باعث شد ملوان ۲۳ امتیازی شود و در رده دوازدهم باقی بماند.

آلومینیوم اراک هم با سرمربیگری سیدمهدی رحمتی هفتمین بازی بدون شکست خود را پشت سر گذاشت و با ۳۱ امتیاز در رده هفتم قرار گرفت.

تساوی مس با فولاد خوزستان

تیم فوتبال فولاد خوزستان در بازی مقابل مس کرمان به نتیجه تساوی دست یافت.

تیم فوتسال مس کرمان در چارچوب هفته بیست و دوم لیگ برتر میزبان فولاد خوزستان بود که بازی دو تیم با نتیجه تساوی ۱ – ۱ تمام شد. در این بازی که در ورزشگاه امام علی کرمان و با قضاوت احمد محمدی برگزار شد، «ران تونگیک» ابتدا در دقیقه ۴ برای مس کرمان گلزنی کرد. این مدافع استرالیایی سپس در دقیقه ۴۹ به اشتباه دروازه تیم مس را باز کرد و گل تساوی را هم برای فولاد به نام خود ثبت کرد تا نقش اول این مسابقه را در تعیین نتیجه بازی کند!

مس با این تساوی ۱۹ امتیازی شد و در همان رده چهاردهم و منطقه خطر سقوط به لیگ دسته اول باقی ماند. فولاد هم که برای دومین بازی علیرضا منصوریان را به عنوان سرمربی در اختیار داشت، ۲۸ امتیازی شد و در رده هشتم قرار گرفت. منصوریان در نخستین بازی با فولاد هفته گذشته تیم ملوان را شکست داده بود.

نفت مسجدسلیمان بازی برده را مساوی کرد

تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در دیداری که با دو گل از حریف جلو بود در نهایت به تساوی رسید و دو امتیاز حیاتی را از دست داد.

تیم فوتبال نساجی مازندران در هفته بیست و دوم لیگ برتر میهمان نفت مسجد سلیمان بود که جدال دو تیم با نتیجه ۲ به ۲ خاتمه یافت.

بازی دو در ورزشگاه شهید بهنام محمدی و با قضاوت وحید زمانی آغاز شد. تیم نفت ابتدا با گل‌های عقیل کعبی (۲۳ – پنالتی) و حسین گودرزی (۳۳ – گل به خودی) از میهمان خود پیش افتاد اما نساجی در نیمه دوم به بازی برگشت و توسط علی شجاعی (۴۷) و علی داوران (۵۶) دروازه نفت را باز کرد.

نفت مسجدسلیمان با این تساوی برای نخستین بار از ابتدای لیگ تاکنون ۱۳ امتیازی شد و یک رده در جدول صعود کرد و بالاتر از صنعت نفت ایستاد.

***

جدول لیگ برتر فوتبال ایران

رتبه تیم بازی امتیاز

۱ سپاهان ۲۲ ۴۶

۲ پرسپولیس ۲۲ ۴۵

۳ استقلال ۲۲ ۴۳

۴ گل گهرسیرجان ۲۲ ۳۷

۵ تراکتور ۲۲ ۳۶

۶ مس رفسنجان ۲۲ ۳۴

۷ آلومینیوم اراک ۲۲ ۳۱

۸ فولاد ۲۲ ۲۸

۹ هوادار ۲۲ ۲۵

۱۰ ذوب آهن ۲۲ ۲۴

۱۱ نساجی ۲۲ ۲۴

۱۲ ملوان ۲۲ ۲۳

۱۳ پیکان ۲۲ ۲۲

۱۴ مس کرمان ۲۲ ۱۹

۱۵ نفت م.سلیمان ۲۲ ۱۳

۱۶ نفت آبادان ۲۲ ۱۲

برنامه هفته ۲۳ لیگ برتر فوتبال

شنبه ۲۰ اسفند

تراکتور – مس رفسنجان ۱۵:۰۰

پرسپولیس – سپاهان ۱۶:۴۵

یکشنبه ۲۱ اسفند

آلومینیوم اراک – پیکان ۱۴:۰۰

هوادار – مس کرمان ۱۵:۰۰

گل گهرسیرجان – نفت م.سلیمان ۱۷:۰۰

فولاد – استقلال ۱۹:۰۰

دوشنبه ۲۲ اسفند

ذوب آهن – نساجی ۱۵:۰۰

نفت آبادان – ملوان ۱۶:۰۰

نسخه مناسب چاپ