صدر اعظم آلمان: پوتین بداند در جنگ اوکراین پیروز نمی‌شود
سرویس خارجی: صدر اعظم آلمان گفت رئیس جمهوری روسیه باید درک کند که در جنگ خود در اوکراین پیروز نخواهد شد و باید نیروهایش را از این کشور خارج کند.

«اولاف شولتز» گفت کشورهای غربی آماده ارائه ضمانت‌های امنیتی مشخص به اوکراین در پایان جنگ با روسیه هستند.صدر اعظم آلمان افزود که هنوز زمان ارائه این ضمانت‌ها به اوکراین فرا نرسیده است. شولتز اضافه کرد: ضروری است پوتین درک کند که در جنگ خود در اوکراین پیروز نخواهد شد و باید نیروهایش را از این کشور خارج کند. وی ادامه داد: پیشنهادهای اوکراین نشان دهنده آن است که این کشور آماده صلح بوده اما رئیس جمهوری روسیه باید تصمیم‌هایی را اتخاذ کند. صدر اعظم آلمان اضافه کرد: از نفت و گاز و زغال سنگ روسیه مستقل شده‌ایم و توانستیم اقدام به واردات گاز مایع بیشتری از غرب اروپا کنیم و بندرهای جدیدی نیز در سواحل شمالی خود ایجاد کردیم. شولتز در ادامه تاکید کرد که کشورهای غربی باید به تولید تسلیحات اصلی که همواره و به طور دائم استفاده می‌شود، بپردازند و عملیات تعمیر و نگهداری آن را نیز انجام دهند. صدراعظم آلمان همچنین با ادعای اینکه محاسبات پوتین درباره حمایت غرب از اوکراین اشتباه بود از ادامه کمکهای تسلیحاتی به کی‌یف خبر داد.

اولاف شولتز گفت: محاسبات ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه درباره اتحاد غرب در حمایت از اوکراین اشتباه از آب درآمد. وی مدعی شد، پوتین درباره اتحاد اروپا، آمریکا و دوستان اوکراین اشتباه کرد البته سخت است مرحله بعدی که در اوکراین رخ خواهد داد را پیش بینی کنیم اما یک موضوع کاملا روشن است و آن اینکه ما به حمایتهای مالی، کمکهای بشردوستانه و البته کمکهای تسلیحاتی خود به اوکراین ادامه خواهیم داد. شولتز اضافه کرد، این به خاطر این است که اوکراینی ها نشان دادند قادر بودند از کشورشان دفاع کنند و در آینده هم توان دفاع از اوکراین را دارند. صدراعظم آلمان با اشاره به این موضوع تاکید کرد که احتمال افزایش ارسال سلاح به اوکراین وجود دارد. در این حال سرویس اطلاعات وزارت دفاع انگلیس در ارزیابی جدید خود نسبت به جنگ روسیه-اوکراین ادعا کرد که نیروهای روسی به دلیل کمبود مهمات، از ابزارهایی شبیه به بیل برای نبردهای تن به تن استفاده می‌کنند!وزارت دفاع انگلیس در گزارش خود مدعی شد که به نیروهای روسیه به دلیل کمبود مهمات دستور داده شده با استفاده از سلاح سبک و ابزارهایی شبیه بیل به مواضع اوکراین حمله کنند؛ بیل‌هایی که گویا ابزاری برای حفر سنگر بوده و این بار در این نبرد توسط نیروهای روسیه استفاده می‌شوند. در قسمتی از این گزارش که در توییتر وزارت دفاع انگلیس منتشر شده، آمده است: این بیل‌های جنگی موسوم به “ام‌پی‌ال-۵۰” در سال ۱۸۶۹طراحی شد و امروزه به عنوان سلاحی که فناوری پایینی دارد از آن یاد می‌شود. وزارت دفاع انگلیس افزود: درباره میزان مرگبار بودن این بیل‌ها در روسیه به طور ویژه‌ای افسانه‌سازی شده است.

نسخه مناسب چاپ