کاشت نهال زیتون به عنوان نماد صلح در فرهنگسرای نیاوران
 

آیین روز درختکاری با غرس نهال زیتون به عنوان نماد صلح و دوستی با حضور جمعی از هنرمندان، کودکان و علاقه‌مندان در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

به گزارش ایرنا، آیین غرس نهال با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه یک با هدف امیدآفرینی و ترویج فرهنگ درختکاری و نیز تأکید بر اهمیت حفاظت از محیط‌زیست، روز سه‌شنبه۱۶اسفند در فضای باغ این مجموعه برگزار شد.در این رویداد، برای کودکان یک کارگاه هنری آموزشی توسط گروه «تئاتر نارنجی» به سرپرستی سجاد آقابابایی در دو بخش برگزار شد.

در بخش اول این کارگاه،کودکان با محیط زیست و تأثیرات آن در زندگی آشنا شدند و در بخش دوم با توجه به محیط فرهنگسرای نیاوران که گونه‌های مختلف پرندگان را دارد، پرنده‌شناسی را توسط ندا کوهی تجربه کردند. در پایان مراسم، ۳۰اصله نهال مثمر توسط کودکان مؤسسه‌ خیریه «دختران آفتاب» غرس شد. همچنین هنرمندانی که سال گذشته درختانی در این مجموعه کاشته بودند از پلاک آن رونمایی کردند.برگزاری جشن تولد هشتاد سالگی عزت‌الله رمضانی‌فر بازیگر، پیشکسوت سینما و تئاتر نیز از برنامه‌های جنبی این مراسم بود.محمدهادی فدوی، جواد بختیاری، مرام نوری، عزت‌الله رمضانی‌فر و ابوالفضل همراه از هنرمندان حاضر در این رویداد بودند.گفتنی است ۱۵تا ۲۱اسفند با عنوان «هفته منابع طبیعی» نامگذاری شده که نخستین روز این هفته «روز درختکاری» است.

نسخه مناسب چاپ