پیشنهاد هفته
 

. . . خبر فرهنگی

مردم، همیاران گردشگری نوروز

تهران یکی از ۱۰ مقصد پربازدید در ایام نوروز است و هر ساله طرح‌ها و برنامه‌های متنوعی برای گردشگری و تهران گردی در نوروز ویژه شهروندان تهرانی و مسافران برگزار می‌شود. امسال نیز علاوه بر طرح‌های سابق زیباسازی شهری با المان‌های نوروزی و فعالیت موزه‌ها و اماکن دیدنی از علاقه‌مندان دعوت شده‌است که در برنامه‌های نوروزی، همیار گردشگران باشند.

مطابق اعلام وزارت میراث فرهنگی، علاقه‌مندان به حوزه میراث فرهنگی که در رشته‌های دانشگاهی مرتبط نظیر تاریخ، عکاسی، سینما، جهان‌گردی و… تحصیل می‌کنند یا افرادی که علاقه‌مند به تولید محتوا هستند، می‌توانند در ایام نوروز با برخی مراکز گردشگری تهران، از جمله برج آزادی، مجموعه سعد آباد و کاخ گلستان همکاری کنند و همیار گردشگران باشند.

. . . کتاب بزرگسال

«تکه‌هایی از یک کل منسجم»

کتاب «تکه‌هایی از یک کل منسجم» نوشته پونه مقیمی، حول محور خودشناسی است و از شناساندن بالاترین سطح روابط انسانی شروع می‌شود و به تنهایی بشر می‌رسد. شاید این کتاب چکیده‌ای از کتاب‌های هنر خوب زندگی کردن، هنر شفاف اندیشیدن، شفای زندگی و پروژه شادی به نظر برسد اما نکته اینجا است که محتوای این کتاب به‌جای تکیه بر نوعی مثبت‌اندیشی کاذب، در فضایی کاملا واقع‌بینانه سیر می‌کند. این کتاب به ما کمک می‌کند تا تکه‌هایی از وجود خودمان را پیدا کنیم و نگاهی بهتر و زیباتر به درون و بیرونمان داشته باشیم. نویسنده در این کتاب نشان می‌دهد که خودشناسی عامل اصلی آرامش و صمیمیت بیشتر و همچنین روابط پایدارتر است.

«تکه‌هایی از یک کل منسجم» کتابی غیر‌داستانی است اما نویسنده در آن داستان‌هایی را روایت می‌کند که حاصل تجربیات او در برخورد با بیمارانش است.

انتشارات بینش‌نو این کتاب را به قیمت ۱۶۴۰۰۰ تومان منتشر کرده است.

. . . کتاب کودک

کتاب کودک «عمو نوروز»

این کتاب، داستانی کوتاه درباره مردی به‌نام «عمو نوروز» است که هرسال آخر زمستان به شهر می‌آید و بهار را با خودش به ارمغان می‌آورد. در همین زمان پیرزنی منتظر دیدن عمو نوروز است، با این تصور که هرکس او را ببیند همیشه جوان می‌ماند. اما این پیرزن، هرسال بنا به دلیلی نمی‌تواند «عمو نوروز» را ببیند.

قصه «عمو نوروز» از جمله داستان‌های کهن ادبیات عامیانه فارسی است که سال‌ها سینه‌به‌سینه نقل شده تا به دست ما رسیده است. بسیاری از نویسندگان این قصه را بازآفرینی کرده و به شکل کتاب‌های چاپی درآورده‌اند. در این میان کتاب «عمو نوروز» نوشته فریده فرجام و محمود مشرف‌آزاد‌تهرانی (م. آزاد) و تصویرگری فرشید مثقالی یکی از بهترین نسخه‌های این کتاب است. توصیف زیبای داستان و تصاویر ساده‌ و گویای کتاب، برای کودکان بسیار جذاب است.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این کتاب را به قیمت ۱۴۰۰۰ تومان منتشر کرده است.

code

نسخه مناسب چاپ