قطع ۳ انگشت یک نوجوان کمیجانی با انفجار نارنجک دست ساز
سرویس حوادث: فرمانده انتظامی شهرستان کمیجان از انفجار نارنجک دست ساز چهارشنبه سوری در دست نوجوان ۱۳ساله و قطع ۳ انگشت دست وی خبر داد.

سرهنگ عابدین ملکی پویا اظهار داشت: یک مورد حادثه انفجار نارنجک دست‌ساز منجر به مصدومیت در شهر میلاجرد اطلاع رسانی شد. در این حادثه، انفجار مواد محترقه دست ساز در دست نوجوان ۱۳ساله، متاسفانه سبب قطعی ۳ انگشت دست وی همراه با سوختگی مچ شد.همچنین رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث استان زنجان از مجروح شدن یک نوجوان اهل زنجان براثر انفجار مواد محترقه خبر داد.

داریوش تقی‌لو در گفتگو با ایسنا، درباره این حادثه تلخ اظهار داشت: در پی گزارشی مبنی بر آسیب دست یک نوجوان زنجانی، امدادگران پایگاه خیام به محل حادثه اعزام شدند و نوجوان مجروح به بیمارستان آیت‌الله موسوی زنجان منتقل شد. وی با بیان این که متاسفانه این نوجوان ۱۶ساله دچار ترومای دست و سوختگی درجه ۲در صورت شده بود، افزود: علت آسیب به دست نوجوان زنجانی براثر انفجار مواد محترقه بوده است.

خبر دیگری حاکی است پلیس استان قزوین با توجه به نزدیک شدن چهارشنبه آخر سال و تشدید روند مبارزه با خرید و فروش موادمحترقه، موفق به کشف ۱۰کیلوگرم از این مواد در شهرستان البرز شد.

همچنین بر اساس اعلام فرماندهی انتظامی دیلم و بروجرد، ۲۷۷هزار انواع ترقه در بازرسی از ۲باب منزل مسکونی در شهرستان دیلم و ۷۰۰۰ عدد انواع مواد محترقه خطرناک و ۲۳۰۰گرم مواد پیش‌ساز ترقه در بروجرد کشف و ضبط شد. در مشهد هم ۴۰۰۰عدد انواع مواد محترقه از یک فروشگاه به دست آمد.

شده توسط روزنامه اطلاعات

نسخه مناسب چاپ