مراسم افتتاحیه «بازی‌های بین‌المللی نوروز» برگزار شد
 

مراسم افتتاحیه نخستین دوره بازی‌های بین‌المللی نوروز دیروز با حضور «محمد مخبر» معاون اول رئیس جمهوری و «انسیه خزعلی» معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در تالار بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد.

به گزارش ایرنا، نخستین دوره بازی‌های بین‌المللی نوروز در ایران و با حضور کشورهایی که نوروز را جشن می‌گیرند برگزار خواهد شد.

در این مسابقات بیش از ۵۰۰ ورزشکار از ۲۰ کشور به همراه ایران در ۹ رشته ورزشی طی ۳ روز با هم به رقابت خواهند کرد.

کشورهای ایران، ارمنستان، افغانستان، بلاروس، قرقیزستان، عراق، کویت، پاکستان،ازبکستان، اندونزی، مالزی، تونس، روسیه، ارمنستان، امارات، قزاقستان، گرجستان، فلسطین، تایلند و نپال در رشته‌های دوومیدانی، سوارکاری، چوگان به صورت نمایشی، کاراته، کبدی، فوتسال، وزنه‌برداری، شمشیربازی و جودو رقابت خواهند کرد.

این مسابقات از امروز تا ۲۲ اسفند ماه برگزار خواهد شد.

در این مراسم سیدمحمد پولادگر و سینا کلهر معاونین وزیر ورزش و جوانان، مریم کاظمی‌پور معاون توسعه ورزش بانوان، رؤسای فدراسیون‌های ورزشی، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال حضور داشتند.

مریم کاظمی‌پور معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش در این مراسم گفت: حضور شما میهمانان گرامی و ورزشکاران را به ایران تبریک می‌گویم. امروز نخستین دوره مسابقات نوروز در ۹ رشته ورزشی به میزبانی ایرانی آغاز خواهد شد.

وی اظهار داشت: حضور ۳۴۸ ورزشکار خارجی و ۲۲۵ ورزشکار ایرانی در رده‌های مختلف سنی در آستانه آیین باستانی نوروز و بهار طبیعت برای ما افتخار است و امیدواریم میزبانی شایسته‌ای باشیم. نخستین دوره بازی‌های نوروزی با محوریت تعامل و همکاری با کشورهای دارای نوروز و بالندگی ورزش بانوان برگزار خواهد شد. این رویداد با محوریت دولت مردمی که همواره در کنار وزارت ورزش بوده است برگزار می‌شود. می‌دانیم بیش از رقابت، صلح و دوستی بین ما خواهد بود.

معاون وزیر ورزش و جوانان از دختران قهرمان میهن عزیزمان به عنوان فرزندان دلاور وطن نام برد و اظهار داشت : شما عزیزان همواره در تاریخ پر افتخار کشورمان، مایه‌ی فخر و مباهات ایران زمین هستید و با اراده پولادین وعزم راسخ، در راه توسعه و پیشرفت و جایگاه شایسته زن ایرانی، بی‌دریغ تلاش کرده‌اید و نام پرآوازه سرزمین پهناور ایران و پرچم مقدس کشورمان را در عرصه‌های مختلف بین‌المللی به اهتزاز در آورده‌اید.

در ادامه مراسم افتتاحیه جام نوروز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید خدمت، جهادگر باخلاص اسماعیل احمدی از خانواده وی توسط مریم کاظمی‌پور معاون توسعه ورزش بانوان تجلیل شد.

نسخه مناسب چاپ