۳۰ درصد پذیرش مراکز درمانی به نظام ارجاع اختصاص می‌یابد
معاون درمان وزارت بهداشت اعلام کرد: مهم‌ترین برنامه وزارت بهداشت و دولت در سال آینده اجرای برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع است. در این راستا نسخه ۰۳پزشکی خانواده به تدریج از حاشیه شهرها اجرایی خواهد شد و سپس به داخل شهرها گسترش می‌یابد.

به گزارش ایسنا، دکتر سعید کریمی در اجلاس معاونان درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، گفت: اصلی‌ترین برنامه معاونت درمان وزارت بهداشت در حال حاضر اجرای نظام ارجاع در سطوح درمان است.

وی افزود: نظام ارجاع در سطوح درمان در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت از ابتدای دی ماه امسال اجرایی شده و اشکالاتش در حال برطرف شدن است و اقدامات لازم برای اجرای کشوری نظام ارجاع در بخش درمان در این اجلاس مورد بررسی قرار می‌گیرد. کریمی تصریح کرد: ۳۰ درصد پذیرش مراکز درمانی به نظام ارجاع اختصاص می‌یابد و دستورالعمل آن نیز به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده است. ۷۰درصد پذیرش‌ها نیز از بقیه مسیرها خواهد بود. وی گفت: در آخرین اجلاس معاونان درمان در سال ۱۴۰۱، برنامه‌های آماده‌باش معاونت‌های درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی برای ایام نوروز و تشدید نظارت‌ها بر مؤسسات درمانی مرور خواهد شد تا خدمت‌رسانی به هم‌میهنان عزیز در ایام نوروز به بهترین نحو ممکن صورت گیرد.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه سیر کرونا طی حدود ۱۰روز گذشته، به صورت مداوم افزایش‌یابنده نبوده است، افزود: ما روزانه آمار مراجعان کرونا به بیمارستان‌هایمان را داریم و در این زمینه افزایش جدی نداشتیم و بستری‌های جدی اتفاق نیفتاده است. بنابراین فعلا پیش‌بینی موج جدید یا افزایش جدی، نداریم.

نسخه مناسب چاپ