اخبارکوتاه
بازداشت یک عضو دیگر شورای شهر گرگان

سرویس حوادث: دادستان مرکز گلستان از دستگیری یک عضو دیگر شورای شهر گرگان به اتهام دریافت رشوه خبر داد و گفت: این فرد به همراه یکی از مدیران شهری و کارمند شهرداری گرگان بازداشت شدند.

به گزارش خبرنگار ما در گرگان، ، محمود اسپانلو اظهار داشت: این عضو شورا و ۲همدست وی به دریافت رشوه از طریق تشکیل شبکه ارتشا متهم هستند که برای تکمیل تحقیقات فعلا در بازداشت هستند.

این دومین عضو شورای شهر گرگان است که طی یک ماه گذشته به اتهام دریافت رشوه بازداشت شده است.

آخرین وضعیت دانش‌آموزان مسموم در آبادان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آبادان درباره مسمومیت شماری از دانش‌آموزان یک مدرسه دخترانه در آبادان توضیحاتی ارائه داد.

دکتر سید محمد صالحی بهبهانی در گفتگو با ایسنا، تاکید کرد: خوشبختانه حال همه دانش‌آموزان خوب است.وی درباره انتقال ۱۶دانش‌آموز این مدرسه به بیمارستان‌های آیت الله طالقانی و شهید بهشتی آبادان افزود: بیشتر این دانش‌آموزان از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

پلیس نوزاد ربوده شده را به خانواده‌اش بازگرداند

سرویس حوادث: رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از کشف نوزادی که در صحن مطهر امام خمینی (ره) ربوده شده بود، خبر داد.

سرهنگ علی ولیپور گودرزی دراین‌باره گفت:‌به دنبال اعلام خبری مبنی بر ربوده شدن یک نوزاد ۱۱ ماهه در صحن حرم امام خمینی (ره) رسیدگی به پرونده در دستورکار تیمی از کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. تحقیقات کارآگاهان نشان داد که پدر و مادر این کودک برای زیارت از استان خوزستان به صحن مطهر حرم امام خمینی (ره) مراجعه کرده بودند که در این میان نوزاد ۱۱ ماهه آنان توسط فردی ناشناس ربوده شده است.

ولیپور گودرزی ادامه داد: کارآگاهان در ادامه بررسی ها با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و روش‌های علمی متوجه شدند یک زن ناشناس هنگامی که زوج جوان حواسشان نبوده ، نوزاد را ربوده و به سرعت صحن مطهر را ترک کرده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: کارآگاهان در نخستین گام با اقدامات اطلاعاتی گسترده هویت متهم را شناسایی کردند و متوجه شدند او با نوزاد ربوده شده در حال حرکت به سمت مرکز تهران است. بررسی‌های تخصصی کارآگاهان ادامه داشت تا این که مشخص شد متهم به دلیل این که متوجه شده پلیس به دنبال او است، نوزاد را در یکی از محله‌های مرکزی تهران رها کرده و متواری شده است.

ولیپور گودرزی با بیان این که کارآگاهان در کوتاه‌ترین زمان ممکن نوزاد ربوده شده را پیدا کردند و با دستور مقام قضایی تحویل خانواده‌اش دادند، تاکید کرد: تحقیقات تکمیلی برای دستگیری متهم پرونده ادامه دارد.

‎رانش جاده ماسوله در پی بارش ۹۰ میلیمتری باران‏

سرویس حوادث: مدیرکل مدیریت بحران استان گیلان گفت: بارش شدید باران در شهرستان فومن ۲ حادثه ایجاد کرده که شامل رانش جاده ماسوله و نشست پل ماکلوان است‎.

‎امیر مرادی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به صدور هشدار هواشناسی مبنی بر بارش شدید باران طی پنجشنبه، ۱۸ اسفند ماه، اظهار داشت: شاهد بارش ۹۰ میلیمتری باران در فومن بودیم‎.

‎وی با بیان اینکه بارش شدید باران و حجم بالای آن طی چند ساعت موجب آب گرفتگی و طغیان رودخانه ماسوله رودخان شد، افزود: پل ماکلوان در چند نقطه دچار خسارت شده و وضعیت خطرناک و عبور وسائل نقلیه سنگین از جاده ماسوله و پل ماکلوان ممنوع است‎.

‎مرادی، با بیان اینکه راهداران هم اکنون در حال عملیات بازسازی جاده و پل هستند، خاطرنشان کرد: طی۱۰ روز آینده عملیات به اتمام می‌رسد تا در آستانه عید نوروز، مشکلی در تردد مسافران نداشته باشیم‎.

‎مدیرکل مدیریت بحران استان گیلان همچنین به بارش ۴۵ میلیمتری باران در شهرستان رودبار و طغیان رودخانه‌های شاهرود و قزل اوزن اشاره کرد و یادآور شد: امیدواریم این بارش‌ها آورد خوبی را برای سد سفیدرود رقم بزند‎.

تصادف پژو با کامیون ایسوزو ۱۱ قربانی گرفت

سرویس حوادث: مسئول روابط عمومی اورژانس استان فارس از وقوع حادثه رانندگی با ۱۱ کشته در یکی از محورهای مواصلاتی شهرستان نیریز خبر داد.

حسن همتی در گفتگو با ایسنا اظهار داشت: ساعت ۱۹ و ۵۴ دقیقه شامگاه جمعه ۱۹ اسفندماه براثر برخورد یکدستگاه سواری پژو و یکدستگاه کامیون ایسوزو در جاده قطروئیه-نیریز ۱۱ نفر کشته شدند.

همتی افزود: برای کمک به حادثه دیدگان این تصادف ۲ دستگاه آمبولانس به محل اعزام شد و ۳ مصدوم حادثه به بیمارستان شهدای نی ریز منتقل شدند. نی‌ریز در فاصله ۱۹۲ کیلومتری شرق شیراز قرار دارد.

‎دستگیری اعضای شبکه تصادف‌های ساختگی

سرویس حوادث: با تلاش ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان البرز، اعضای شبکه ۵ نفره کلاهبرداری از شرکت‌های بیمه از طریق ایجاد تصادف‌های ساختگی دستگیر شدند‎.

‎سردار حمید هداوند فرمانده انتظامی استان البرز گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان با اقدامات اطلاعاتی و پلیسی از فعالیت یک شبکه حرفه‌ای کلاهبرداری از طریق ایجاد تصادف‌های صوری در استان‌های البرز و تهران، مطلع شدند و بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند‏‎.

‎وی افزود: برابر تحقیقات ماموران محرز شد که اعضای یک شبکه ۵ نفره با ایجاد تصادف‌های صوری و جعل اسناد پزشکی اقدام به کلاهبرداری از شرکت‌های بیمه کرده و با جابجایی متعدد وجوه مورد کلاهبرداری، از این طریق اقدام به پولشویی می‌کنند‏‎.

‎فرمانده انتظامی استان البرز اضافه کرد: در ادامه با احراز کلاهبرداری متهمان با هماهنگی مقام قضایی ۵ نفر در این زمینه دستگیر شدند و در تحقیقات تکمیلی ۳۸ فقره کلاهبرداری کشف شد‏‎.

‎سردار هداوند، با بیان اینکه ارزش کلاهبرداری‌های صورت گرفته توسط این شبکه ۴۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود، خاطرنشان کرد: متهمان با تکمیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند‏‎.

خروج یک قطار دیگر از ریل در آمریکا

سرویس حوادث: ۳۰ واگن یک قطار باری این بار در شهرستان «کالهون» واقع در ایالت آلابامای آمریکا از ریل خارج شد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه ان بی سی نیوز، مقامات محلی اعلام کردند ۳۰ واگن قطار باری «نورفولک ساوترن» در شهرستان کالهون که از ایالت جورجیا به سمت ایالت می‌سی‌سی‌پی در حرکت بود، از ریل خارج شد.

در حالی که هنوز علت خروج قطار از ریل مشخص نیست اما قطارهای نورفولک ساوترن برای سومین بار از ماه گذشته از ریل خارج شده‌اند.

آخرین حادثه خروج از ریل مربوط به قطارهای این شرکت، ساعاتی قبل از ارایه اظهارات آلن شاو، مدیرعامل نورفولک ساوترن در سنا درباره خروج از ریل قطار متعلق به این شرکت در نزدیکی شهر فلسطین شرقی در ایالت اوهایو بود که حامل مواد شیمیایی خطرناک بوده و یک فاجعه زیست محیطی را به وجود آورده بود.

مسئولان با بیان اینکه در سومین حادثه وضعیتی تهدید کننده نسبت به سلامت عمومی وجود ندارد، خاطرنشان کردند که حادثه اخیر، مصدومی نداشته است.

نسخه مناسب چاپ