خط ارتباطی مردم با اطلاعات
تشکر از نظم و ساماندهی دانشگاه امام‌حسین‌‌(ع)

برای حضور در آزمون دکترای مدیریت، یازدهم اسفندماه امسال به حوزه دانشگاه افسری امام حسین (ع) واقع در بزرگراه شهید بابایی مراجعه کردم که جا دارد از برخورد عالی و ساماندهی دقیق و بسیار منظم این دانشگاه برای راهنمایی و حضور شرکت‌کنندگان این آزمون تشکر و قدردانی کنم.

مسعود نیکزاده ـ شرکت‌کننده آزمون دکتری

از چاپ کامل مصاحبه وزیر امور خارجه در روزنامه اطلاعات سپاسگزارم

با توجه به اینکه بسیاری از سخنان وزیر امور خارجه کشورمان با خانم کریستن امانپور در فضای مجازی و شبکه‌های خارجی تقطیع شده و به نوعی با هدف تخریب ایشان بوده است؛ جا دارد از چاپ کامل مصاحبه آقای امیر عبداللهیان با شبکه «سی‌ان‌ان» در روزنامه اطلاعات ۱۳اسفندماه تشکر و قدردانی کنم. مسلماً با خواندن پرسش و پاسخ‌های هر دو طرف مصاحبه؛ خود مردم بهتر می‌توانند درباره اهداف و برنامه‌های دشمنان کشورمان قضاوت کنند.

خواننده روزنامه اطلاعات

داروی «تیوتیکسین» را به مقدار کافی توزیع کنند

داروی «تیوتیکسین» مورد نیاز فوری بیماران اعصاب و روان است که جایگزینی هم ندارد، اما مدتی است که علاوه بر گران‌شدن بیرویه قیمت این دارو؛ توزیع آن در داروخانه‌ها بسیار کم و به نوعی نایاب شده است و عدم مصرف این دارو توسط بیماران اعصاب و روان مشکلات زیادی برای بیماران و خانواده‌های آنان ایجاد می‌کند. از وزارت بهداشت و درمان می‌خواهیم برای تامین و توزیع داروی یاد شده به مقدار کافی در داروخانه‌های کشور در اسرع وقت اقدام کند.

بیمار مبتلا به سرطان

حقوق‌های پلکانی به نفع حداقل‌بگیران است

با توجه به تفاوت فاحشی که در دریافت حقوق شاغلین و به‌ویژه بازنشستگان در کشور وجود دارد، انتظار می‌رفت که نمایندگان مجلس برای کاهش مشکلات معیشتی برخی از بازنشستگان با پرداخت پلکانی حقوق‌ها موافقت می‌کردند. چرا باید یک لیسانسیه که در سال ۱۳۷۰ از یک شرکت معتبر دولتی بازنشسته شده است، علیرغم همسان‌سازی حقوق‌ها تا حدود ۱۰ میلیون تومان مستمری دریافت کند، ولی بازنشسته دیگری با مدرک فوق دیپلم که در سال ۱۳۹۰ بازنشسته شده است مستمری بالای ۲۰ میلیون تومان بگیرد؟ امید است نمایندگان محترمی که مخالف افزایش پلکانی حقوق‌ها بوده‌اند، پاسخی قاطع درباره این‌گونه تضییع حق‌ها داشته باشند.

بازنشسته کشوری

ضرورت برخورد قاطع با عاملان سلب آرامش دانش‌آموزان کشور

خبرها و حاشیه‌‌های منتشره درباره مسمومیت‌های سریالی دانش‌آموزان دختر کشورمان در روزهای اخیر بسیار ناراحت‌کننده است. امیدواریم با ورود نیروهای امنیتی و حفاظتی هر چه سریعتر این مساله خاتمه یابد و سال جدید، تمامی دانش‌آموزان با خیالی آسوده در کلاس‌های درس حضور یابند.

پدر دانش‌آموز

تاخیر در پایان ساخت‌و‌سازها مشمول جریمه شود

گودبرداری و تخریب ساختمان‌های قدیمی برای احداث مجتمع‌‌های جدید مسکونی به خودی خود خطرناک است و موجب سلب آرامش و امنیت همسایگان اطراف گودبرداری‌ها می‌شود؛ این مشکل هنگامی تشدید می‌شود که مالک یا مالکانی که گودبرداری را انجام داده‌اند، به دلایل مختلف این کار را نیمه‌کاره رها کنند که به ویژه در بلندمدت برای همسایگان آن‌ها خطرناک است. برای حل این مشکل پیشنهاد می‌کنم شهرداری بابت هر روز تاخیر در پایان ساخت یک بنا، هم مالک آن را به پرداخت جریمه دیرکرد محکوم کند و هم سازنده را به پرداخت غرامت به همسایگانی که به همین دلیل منازل‌شان ناامن شده است، محکوم سازد.

شهروندی از تهران پارس

ضرورت نصب دستگاه کارتخوان در تاکسی‌های تهران

عدم توزیع دستگاه‌های کارتخوان در تمامی تاکسی‌های شهر تهران، با توجه به اینکه دسترسی به پول خرد برای مسافران بسیار سخت است، باعث سوء‌استفاده برخی از رانندگان خطوط تاکسیرانی و دریافت کرایه بیشتر از نرخ مصوب می‌شود. از سازمان مدیریت بر تاکسیرانی شهر تهران انتظار می‌رود که برای تجهیز تمامی تاکسی‌‌های شهر به این سیستم اقدام کند، در ضمن با وجود تعداد زیاد خودروهای مسافربر، انتظار می‌رود که فعالیت‌های این افراد نیز تحت کنترل قرار گیرد تا آنان هم برای دریافت کرایه هایشان نرخ مصوب داشته باشند.

مسافر تاکسی

درخواست از شهرداری منطقه ۹ تهران

در پی بارش‌‌های اخیر و عدم پاکسازی به موقع جوی‌های آب خیابان بهبودی توسط ماموران شهرداری، شاهد آبگرفتگی معابر عمومی در محدوده تقاطع خیابان‌های بهبودی و آزادی بودیم که باعث ترافیک سنگین و مشکلات رفت و آمد برای رهگذران شده بود. از شهرداری منطقه ۹ درخواست بررسی و عدم تکرار مشکل آبگرفتگی در این محدوده را داریم.

از ساکنان خیابان بهبودی

چرا محدودیت سنی برای پرداخت هزینه درمان سرطان وجود دارد؟

برای درمان سرطان لثه و پرتودرمانی هزینه گزافی را پرداخت کردم. حال با توجه به اعلام دولت مبنی بر پرداخت وام ۵۰ میلیون تومانی با کارمزد ۴ درصد برای بیماران مبتلا به سرطان، با ارائه مدارک لازم برای دریافت وام از صندوق قرض‌الحسنه مهر اقدام کرده‌ام، اما گویا برای پرداخت این وام محدودیت وجود دارد و به افراد بالای ۷۰ سال تعلق نمی‌گیرد، یعنی افراد سالمندی مانند من که حدود ۸۰سال سن داریم، نباید برای درمان اقدام کنیم و باید منتظر مرگ باشیم؟! آیا نباید دولت و سازمان بازنشستگی کشوری برای هزینه‌‌های درمان افراد سالمند تسهیلات ویژه‌ای در نظر بگیرند؟

جعفر احمدیان ـ همدان

ضرورت برخورد قاطع با رانندگان متخلف کامیون‌ها

عدم رعایت قوانین رانندگی توسط بسیاری از رانندگان کامیون‌ها در جاده هراز تا آمل به ویژه در تونل‌ها باعث وحشت دیگر رانندگان و افزایش تصادفات جاده‌ای می‌شود. بسیاری از رانندگان خودروهای سنگین که مصالح ساختمانی و ساخت‌و‌سازهای جاده‌ای را حمل می‌‌کنند،‌ به هیچ عنوان مراعات حال رانندگان خودروهای سواری را نمی‌کنند و با سبقت‌‌گرفتن و بوق‌های ممتد باعث انحراف خودروهای سواری به کنار و بخش خاکی جاده‌ها می‌شوند. از ماموران پلیس راه نیروی انتظامی تقاضای برخورد قاطع با رانندگان متخلف و توقیف خودروهای آنان به ویژه در روزهای پایانی هفته و تعطیلات را داریم، زیرا جریمه به تنهایی مانع از تکرار تخلفات آنان نمی‌شود.

مسافری از جاده آمل

ضرورت ترویج فرهنگ کتابخوانی از سوی شهرداری

علیرغم‌ کم‌بودن سرانه مطالعه در کشورمان، چند سالی است که مانند گذشته برای مطالعه و کتابخوانی مردم و به ویژه نسل جوان و نوجوان کشورمان خدمات ویژه‌ای ارائه نمی‌شود. مسلماً گران‌شدن قیمت کتاب به دلیل مشکلات نشر بر کاهش سرانه مطالعه افزوده است، از اینرو از مسئولان سازمان‌های فرهنگی شهرداری‌ها و به ویژه شهرداری تهران درخواست می‌شود که در برنامه‌های خود، برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و مسابقات کتابخوانی بخصوص در ایام نوروز همراه با شعب کانون‌ پرورش فکری کودکان و نوجوانان برنامه‌ریزی‌های کارشناسی انجام دهند. هر میزان هزینه برای ترویج این فرهنگ میان خانواده‌ها صورت گیرد، برای توسعه و پیشرفت کشورمان بسیار با ارزش است.

از فعالان حوزه نشر کتاب

ماموران ۳ قوه به صورت غیرمحسوس به میان مردم بروند

پیشنهاد می‌شود قوای سه گانه مقننه، قضائیه و مجریه کشور، ماموران مورد اعتمادی را به صورت نامحسوس به میان اقشار گوناگون مردم بفرستند تا از خواست‌ها و مشکلات واقعی آنان گزارش‌هایی را تهیه کنند و مستقیماً در اختیار روسای قوا بگذارند. به این ترتیب گلوگاه گرفتاری‌‌های مردم بهتر معلوم می‌شود و اگر مشکل اصلی ناشی از نامناسب و غیرقابل اجرا‌بودن قوانین جاری است، برای اصلاح آن‌ها با تدوین قوانین بهتر و مناسب‌تر اقدام کنند.

تلفن به خط ارتباطی

نسخه مناسب چاپ