حذف جوانان ایران از مسابقات آسیایی و جام جهانی فوتبال
 

تیم فوتبال جوانان ایران با قبول شکست مقابل عراق، ضمن حذف از مسابقات قهرمانی آسیا فرصت رسیدن به جام جهانی جوانان را هم از دست داد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال جوانان ایران در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات قهرمانی آسیا به مصاف عراق رفت که این بازی با نتیجه ۱ بر صفر به سود عراق تمام شد.

در این بازی که در ورزشگاه «جار» شهر تاشکند آغاز شد، «علی جاسم» در دقیقه ۱+۹۰ برای عراق گلزنی کرد تا سند پیروزی این تیم و صعود عراق به جام جهانی را امضا کند.

ایران در این بازی با ترکیب ادیب زارعی، مرصاد سیفی، امین حزباوی، میلاد کر، دانیال ای ری، عرفان قربانی، امین پیل علی، محمدرضا ترابی، علیرضا عنایت زاده، سعید سحرخیزان و علیرضا صفری به میدان رفت.

تیم ایران در نیمه نخست صاحب دو موقعیت نه چندان خطرناک برای گلزنی شد. در مقابل عراق هم حملاتی داشت و یکی از ضربات آنها با اختلاف بسیار کم از بالای دروازه ایران به بیرون رفت. در نهایت نیمه نخست با تساوی بدون گل تمام شد.در نیمه دوم عراق بازی بهتری به نمایش گذاشت و بارها از سمت چپ خط دفاعی، تیم ایران را آزار داد. در حالی که داور برای نیمه دوم ۷ دقیقه وقت اضافه اعلام کرده بود، علی جاسم در دقیقه ۱+۹۰ با عبور از کانال میانی خط دفاعی ایران و یک شوت، دروازه تیم کشورمان را باز کرد.

شاگردان صمد مرفاوی که زمان کمی برای جبران نتیجه داشتند در نهایت موفق به گلزنی به عراق نشدند تا تیم کشورمان ضمن حذف در مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات، از رسیدن به مرحله نیمه نهایی و کسب جواز حضور در جام جهانی بازماند.عراق اولین کشور آسیایی است که صعودش را به جام جهانی جوانان قطعی کرد. تیم ایران پیش از این با قبول شکست برابر استرالیا و پیروزی برابر ویتنام و قطر به عنوان صدرنشین گروه B به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرده بود اما در این مرحله متوقف شد.

نسخه مناسب چاپ