اخبارکوتاه
اشتغالزایی بنیاد برکت برای خانواده شهدا و ایثارگران

سرویس شهرستان ها: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ( ره)امسال ۱۳ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم برای خانواده شهدا و ایثارگران ایجاد کرده است.

مدیرعامل بنیاد برکت از راه‌اندازی ۴۳۰۰ طرح اشتغال برای خانواده شهدا و ایثارگران در سال ۱۴۰۱ خبر داد و افزود: راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور، ایجاد نزدیک به ۱۳ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم را به همراه داشته است .محمد ترکمانه با بیان این که ۴ هزار طرح اشتغال دیگر با ظرفیت ۱۲ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم هم در شرف راه‌اندازی است،ادامه داد: طرح‌های راه‌اندازی شده و در شرف ایجاد برای خانواده شهدا و ایثارگران در راستای سیاست و راهبرد اصولی بنیاد برکت در توانمندسازی و ایجاد اشتغال ویژه اقشار اجتماعی است.وی با تاکید بر اشتغالزایی برای خانواده شهدا و ایثارگران در سراسر کشور گفت: استان‌های خوزستان، فارس و کرمان بیشترین سهم را از این طرح‌های اشتغال دارند.

سهمیه آرد نانوایی‌های همدان در نوروز افزایش می یابد ‏

همدان ـ خبرنگار اطلاعات: استاندار همدان گفت: سهمیه آرد نانوائی‌های همدان برای پذیرایی از مسافران تعطیلات نوروزی افزایش می‌یابد‎.

‎علیرضا قاسمی فرزاد در نشست شورای آرد و نان استان همدان با اشاره به این که موضوع نان حاکمیتی است، اظهارداشت: کنترل و نظارت بر نانوایی‌ها برای حفظ سلامت مردم ضروری است و نانوایی‌ها در صورتی که درخواست کنند، می‌توانند بدون تعطیلی و در تمامی روزهای هفته به شهروندان خدمات ارائه دهند. ‏قاسمی فرزاد تاکیدکرد: جوهر قند و جوش شیرین نباید در نانوایی‌ها استفاده شود و با واحدهایی که از این مواد استفاده کنند برخورد می‌شود‎.‎وی به ضرورت آموزش در نحوه فرآوری خمیر برای نانوایان تاکید کرد و گفت: سهمیه آرد نانوائی‌هایی که کیفیت پخت نامناسب دارند، سهمیه آرد آنها باید کاهش یابد‎.‎قاسمی فرزاد با اشاره به این که سهمیه کارخانه‌های آردی که تولید آن‌ها فاقد کیفیت است، باید کاهش یابدیا قطع شود اعلام کرد: دانشگاه علوم پزشکی همدان بر عملکرد نانوائی‌ها و کنترل بهداشت و سلامت کارگران نانوایی و همچنین پخت مناسب نان باید نظارت دقیقی داشته باشد.

۵۲ درصد واحدهای مسکونی روستایی کشور مقاوم سازی شده اند

قزوین – خبرنگار اطلاعات: رئیس بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی کشور گفت:از مجموع ۵ میلیون و ۴۰۰ واحد مسکونی روستایی کشور تا کنون ۵۲ درصد مقاوم سازی

شده اند‏‎.

‎اکبر نیکزاد در آیین تکریم و معارفه مدیران کل سابق و جدید بنیاد مسکن استان قزوین با اشاره به هدفگذاری برای جشن مقاوم سازی واحد‌های مسکونی غیر مقاوم روستایی در ۱۴۰۱ افزود: نهاد انقلابی بنیاد مسکن از سال ۱۳۵۸ و با فرمان حضرت امام خمینی (ره)با هدف کمک به نظام و خدمت رسانی به مردم تاسیس شد‏‎.‎وی با اشاره به فعالیت‌های بنیاد مسکن اظهار داشت: در سال ۱۳۸۴ فقط ۷ درصد از واحد‌های غیر مقاوم مسکونی روستایی در کشور مقاوم سازی شده بودند در حالی که این رقم به ۵۲ درصد رسیده است. ‏نیکزاد با اشاره به وجود ۴۰ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار در کشور اضافه کرد: در حال حاضر همه این روستاها طرح‌هادی روستایی دارند که در اجرای مدیریت روستایی بسیار کمک‌کننده است. ‏‎ ‎وی از استقرار ستاد بازسازی بنیاد مسکن در ۲۳ نقطه حادثه دیده کشور خبر داد و بیان داشت: در منطقه زلزله زده خوی ۳۰ هزار واحد مسکونی شهری برای تعمیرات شناسایی شده اند‎.

تعمیر پمپ‌های پیستونی توسط متخصصان ایرانی در نیروگاه‌ نکا ‏

ساری‎ ـ ‎خبرنگاراطلاعات: متخصصان و کارکنان نیروگاه نکا موفق شدند برای نخستین بار پمپ‌های پیستونی واحدهای نیروگاهی را تعمیر و بازسازی کنند.‏

‏ این پمپ‌ها با فشار ۳۰۰ بار تامین کننده روغن کنترل والوهای هیدرولیکی واحدهای نیروگاهی هستند و در صنایع دیگر هم کاربرد دارند.‏هزینه خرید هر کدام از این پمپ‌ها حدود ۲۰ و تعمیر آن ۳ هزار دلار است که با قیمت فعلی ارز بیش از ۸۰۰ میلیون تومان صرفه جویی شده است.‏‏ فقط در امسال ۲۶۱ نوع و به تعداد ۷۴۰۱ قطعه مورد نیاز این نیروگاه با مشارکت فنی متخصصان نیروگاه نکا و توانمندی سازندگان داخلی از طریق مهندسی معکوس بومی سازی شده است. ‏

نسخه مناسب چاپ