گسترش همکاری‌های ‌فرهنگستان هنر و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
 

رئیس فرهنگستان هنر، میزبان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی شد تا زمینه همکاری‌های مشترک در راستای ارتقای اهداف کلان کشور در حوزه هنر مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر؛ بهمن نامورمطلق، رئیس این فرهنگستان، با حجت‌الاسلام مهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در محل فرهنگستان دیدار داشت تا زمینه‌های همفکری و هم‌افزایی در نیل به اهداف کلان در حوزه فرهنگ و هنر کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

در این دیدار ابتدا بهمن نامورمطلق، از اهداف و مأموریت‌های فرهنگستان هنر سخن گفت و یادآور شد: این فرهنگستان به‌عنوان مرکزی آکادمیک در حوزه سیاستگذاری‌ و آینده‌پژوهی در حوزه هنر فعالیت دارد. وی به ظرفیت‌های این فرهنگستان، اشاره و در راستای همکاری مشترک در بخش بین‌الملل به‌ویژه آسیا اعلام آمادگی کرد و با اشاره به سهم ایران در بازارهای جهانی گفت: ما دارای ظرفیت‌های بسیاری هستیم که می‌تواند با ایجاد حساسیت درباره هنر ایرانی، زمینه رشد و ارتقای کشور در بازارهای جهانی و بین‌المللی را فراهم سازد.

در ادامه این دیدار حجت‌الاسلام مهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات، شناخت ظرفیت‌های کشور در راستای برنامه‌ریزی و بهره‌وری در تعاملات با سایر کشورها را یکی از اهم فعالیت‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات شمرد و در این زمینه اظهار کرد: هنر زبانی است که مرز ندارد و برای حضور در سایر کشورها و تعامل نیاز به واسطه‌گری نیست. شناخت ظرفیت‌های کشور و ایجاد بسترهای همکاری در تعاملات از اهداف این سازمان است. همچنین شناخت رایزنان فرهنگی از ظرفیت‌های داخلی به‌ویژه هنرهای ایرانی- اسلامی از ضروریات است.

در پایان این نشست حجت‌الاسلام مهدی ایمانی‌پور و هیأت همراه از نمایشگاه یازدهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران در مؤسسه فرهنگی هنری صبای فرهنگستان هنر دیدن کردند.

نسخه مناسب چاپ