سردار رادان: پلیس باید بتواند از تهدیدات جدید، فرصت بسازد
 

سرویس حوادث: ‎فرمانده کل انتظامی در دوازدهمین نشست سراسری رؤسای پلیس فتا استان‌ها و معاونان حوزه مرکزی پلیس فتا با اشاره به اینکه پلیس فتا برای مجموعه انتظامی اقتدار آفرین و هویت ساز است، اظهار داشت: معماری آینده پلیس فتا، تخصص گرایی، آینده نگری و انقلابی است‏‎.

‎رادان با اشاره به اینکه نیازهای مردم به پلیس فتا در فضای مجازی روز به روز بیشتر می‌شود و این بدان معناست که این پلیس در آینده‌ای نزدیک نقش موثرتر و کارآمدتری خواهد داشت، تأکید کرد: این امر باعث می‌شود پلیس فتا آمادگی‌های بیشتری داشته باشد تا بتواند با تهدیدات جدید، فرصت‌های جدید برای سازمان و مردم ایجاد کند‎.

‎وی پلیس فتا را یکی از پلیس‌های اثرگذار، دارای نام و نشان در سازمان و در میان عموم مردم دانست و با تأکید بر اینکه پلیس فتا برای مجموعه انتظامی اقتدارآفرین و هویت ساز است، ادامه داد: پلیس سایبری فراجا برای طراحی معماری فتا آینده، وضع موجود را می‌سنجد و محیط را درک و جهت سازی‌ها را مطرح می‌کند‏‎.

‎در حاشیه این مراسم سردار رادان از به کارگیری شبکه اجتماعی همیاران سایبری پلیس فتا و همچنین چندین کتاب در حوزه کودکان و سایبر که برای اولین بار در پلیس نگاشته شده و ۲ جلد کتاب داستانی دیگر که بر اساس پرونده‌های واقعی پلیس فتا به رشته تحریر در آمده است، رونمایی کرد‏‎.

‎در این همایش سردار «وحید مجید» رئیس پلیس فتا فراجا گزارشی در زمینه معماری آینده این پلیس ارائه کرد و در خاتمه از مدیران برتر پلیس فضای سایبری کشور با اهداء لوح، قدردانی به عمل آمد‏‎.

تأکید بر کیفی‌سازی ماموریت‌های پلیس

فرمانده کل انتظامی کشور بر کیفی‌سازی نوع کارکرد و ماموریت‌های پلیس تأکید کرد و گفت: پلیس باید در پیشگیری از وقوع و کشف به موقع جرم حساس باشد و با جدیت وارد عمل شود و مردم باید آن را احساس کنند‎.

‎سردار احمدرضا رادان در جمع فرماندهان، معاونان و روسای پلیس‌های تخصصی فرماندهی انتظامی و مرزبانی استان خوزستان اظهار داشت: توفیق نصیب ما شد در یکی از بهترین ماه‌های خدا و در یکی از بهترین زمان‌ها و در دورانی که زائران راهیان نور برای زیارت مناطقی که زمانی دستاوردهای پاکی، مقاومت، ایثار و شهادت همراه داشت و زیارتگاه‌شان شد، حضور داشته باشیم‏‎.

‎وی خطاب به فرماندهان و مسئولان انتظامی و مرزبانی گفت: خداوند منان را شاکر باشید که در چنین سرزمینی توفیق یافته‌اید مدتی را در خدمت مردم باشید، بعضی وقت‌ها آدم‌ها انتخاب می‌شوند بدون آنکه خودشان بدانند که انتخاب شده‌اند و در مسیری قرار می‌گیرند که مسیر سرنوشت‌ساز دنیا و آخرت آنها خواهد شد‎.

‎فرمانده فراجا ادامه داد: همکاران انتظامی، مرزبانی، یگان ویژه و سایر زحمتکشان که در مسیر خدمت به زائران هستند، در حقیقت امنیت ساز، معنویت ساز و آرامش بخش محیط و منطقه‌هستند که باید قدردان آن باشند‎. ‎وی با بیان اینکه بر خدمت به زائران راهیان نور تأکید می‌شود و باید مورد توجه جدی قرار گیرد، افزود: کار کردن، فعالیت و نوع نگاه در این نوع ماموریت‌ها قطعاً رحمت الهی است، چرا که زحمت آن هم ذخیره دنیا و آخرت از بابت معنویت می‌شود‎.

‎رادان گفت: سفر کاروان‌های راهیان نور یک نمونه از راهپیمایی اربعین حسینی است که برای پلیس حس و حال خدمتگزاری به زائران را دارد، لذا باید نهایت استفاده معنوی را داشته و در تامین امنیت و خدمات ‌دهی نهایت تلاش خود را داشته باشید‎.

‎وی بر کیفی‌سازی کارکرد و ماموریت‌های پلیس تأکید کرد و گفت: پلیس باید در پیشگیری از وقوع و کشف به موقع جرم حساس باشد و با جدیت وارد عمل شود و مردم باید این را احساس کنند‎.

‎فرمانده انتظامی کل کشور تأکید کرد: معتادان متجاهر باید از سطح شهرها جمع‌آوری شوند و در این مساله هم باید مردم این موضوع را احساس کنند‎. ‎وی افزود: دشمن همیشه به نوعی قصد ضربه زدن به امنیت مردم را دارد، پس پلیس باید با آمادگی و تلاش‌های شبانه روزی ضمن پیش‌بینی، پیشگیری هم کند‏‎.

‎رادان با بیان اینکه نوروز امسال خاص و متفاوت است، گفت: با توجه به اینکه ۴ فروردین آغاز ماه مبارک رمضان است، امکان پیش اندازی سفرهای نوروزی وجود دارد ‌که باید برنامه‌ریزی‌های لازم برای تامین امنیت انتظامی و ترافیکی هموطنان انجام شود‏‎.

نسخه مناسب چاپ