کوتاه از سراسر جهان
 

دبیرکل سازمان ملل: رسالت دین اسلام صلح، محبت و بخشش است

مهر: دبیرکل سازمان ملل با مدد گرفتن از یک آیه قرآن کریم، از دین مبین اسلام و مسلمانان که دارای روحیه بسیار خوبی در زمینه پذیرش آوارگان هستند، تمجید کرد. «آنتونیو گوترش» تاکید کرد که پیام و رسالت دین مبین اسلام که از ۱۴۰۰ سال قبل به میان مردم آمده است صلح، محبت و بخشش است. وی با اشاره به اینکه بر مبنای همین مسائل، دین اسلام به منبع الهام مردم سراسر جهان تبدیل شده است، افزود: زمانی که کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان بودم، سخاوت کشورهای مسلمان را دیدم که دروازه های کشورهایشان را به روی آوارگانی که مجبور به ترک خانه های خود شده بودند، گشودند.

داعش جسد صدام را به مکانی نامعلوم برد

ابنا: مصطفی الکاظمی نخست وزیر سابق عراق در مصاحبه با روزنامه الشرق الاوسط گفت: سال ۲۰۱۲ که داعش بر تکریت سیطره یافت، دست به نبش قبر صدام زد و جسد وی را به مکانی نامعلوم منتقل کرد که هیچ کسی تاکنون نمی‌داند کجاست. الکاظمی افزود: جسد صدام بعد از اعدام در مکانی بین منزل من و منزل نوری المالکی نخست وزیر پیشین عراق در منطقه سبز بغداد پرت شده بود؛ گروهی از نگهبانان را دیدم که دور جسد جمع شده بودند و من از آنها خواستم به خاطر احترام به مرده، از جسد دور شوند.

ژنرال تحت ‌تحریم آمریکا، وزیر دفاع جدید چین شد

ایسنا: «ژنرال لی شانگفو» از کهنه‌کاران ارتش آزادی‌بخش خلق چین که تلاش‌هایی برای نوسازی این ارتش انجام داده، به عنوان وزیر دفاع جدید چین منصوب شد. این ژنرال چینی، چند سال پیش به دلیل خرید تسلیحات از روسیه تحت تحریم‌های آمریکا قرار گرفت. سابقه لی شانگفو که مهندس هوافضا است و در برنامه ماهواره‌ای چین فعالیت داشته، می‌تواند برای ارتشی که قصد دارد تا سال ۲۰۴۹ به بالاترین در سطح جهانی بدل شود، مهم تلقی می شود.

نسخه مناسب چاپ