برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برای تکمیل چرخه خدمات سلامت
بندرعباس ـ خبرنگار اطلاعات: «ام‌آر‌آی» میناب و بندرلنگه، بخش شیمی درمانی بیماران سرطانی، سی‌تی آنژیوگرافی بیمارستان ۶۴ تختخوابی بستک، ۹۶ تختخوابی قشم، آمبولانس دوم قشم و بیمارستان ۶۴ تختخوابی رودان از عمده طرح‌هایی است که از هفته دولت تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

شکاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ـ درمانی استان هرمزگان در جمع خبرنگاران از تحول عظیم در سلامت استان خبر داد و افزود: مشکل تصویرنگاری پزشکی در این شهرستان‌ها رفع خواهد شد.

او گفت: از نیازهای اساسی بخش درمانی استان ساخت مرکز پیشرفته رادیوتراپی است که بیماران سرطانی برای مداوا به سایر شهرستان‌ها عزیمت نکنند و نیاز درمانی خود را در مرکز استان برآورده سازند که مرکز رادیوتراپی با یک دستگاه شتاب‌دهنده خطی فعالیت خود را آغاز کرده است.

شکاری همچنین از ایجاد مرکز سوانح و سوختگی استان خبر داد و افزود: اکنون ارائه خدمات درمانی بخش سوانح و سوختگی فعال است ولی نیاز استان را تأمین نمی‌کند در این راستا مرکز جامع سوانح و سوختگی بندرعباس با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است و با افتتاح این مرکز مشکلات مردم رفع خواهد شد.

او با اشاره به رویکرد دانشگاه علوم پزشکی در استان ادامه داد: حوزه سلامت استان در زمینه ارائه خدمات درمانی به صورت فوق تخصصی و تخصصی پیشرفت چشمگیری داشته است و تقریباً در همه زمینه‌ها خدمات بهداشتی ـ درمانی به صورت فوق تخصصی ارائه می‌شود و نیاز به اعزام بیمار به سایر استان‌ها نیست و با برنامه‌ریزی بر توسعه سلامت در بخش بهداشتی درمانی می‌افزاییم.

نسخه مناسب چاپ