پزشکی خانواده در سراسر کشور اجرایی می‌شود
وزیر بهداشت از تلاش وزارت بهداشت برای درمان رایگان بیماران مناطق محروم خبر داد.

به گزارش فارس، بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت در مراسم رونمایی از طرح «سلامت بخش» گفت: امروز پزشکی خانواده در همه کشور و در شهرهای زیر بیست هزار نفر درحال اجرا است و امیدواریم در سال آینده پزشکی خانواده در کل کشور اجرایی شود و امیدواریم منابع آن نیز تأمین شود.

وی ادامه داد: برای اجرای بهتر این طرح نیازمند زیرساخت فیزیکی بودیم که امسال به حدود ۲هزار پایگاه بهداشت رسیدگی شد، همچنین برای پزشک خانواده نیازمند نیروی انسانی هستیم و نیروهای بهداشت کار اصلی را بر عهده دارند.

عین‌اللهی افزود: بهورزها و مراقبین سلامت تحول در کشور ایجاد کردند و طرح سلامت خانواده نیازمند تقویت این حوزه است تا بتوانیم از بیماری‌ها پیشگیری کنیم.

وی با بیان اینکه طرح درمان رایگان در سه استان خراسان جنوبی، بوشهر و کردستان از امروز اجرایی می‌شود، افزود: هرچه در بهداشت هزینه کنیم می‌توانیم بهتر سلامت مردم را مدیریت کنیم. ما در سه سطح سیستم درمانی را داریم: سطح یک پزشک عمومی هستند، سطح دو افراد متخصص و آزمایشگاه قرار دارند و در صورتی که بیمار نیازمند بستری بود به سطح سه منتقل می‌شود به دنبال اجرای سیستم سلامت خانواده هستیم.به گفته عین‌اللهی، اگر افرادی ترجیح بدهند در این مسیر خدمت بگیرند، از مشوق‌ها استفاده می‌کنند و اگر کسی مایل نبود می‌تواند از مسیر عادی خدمت دریافت کند، درمان در این مسیر با نازلترین قیمت خواهد بود و برای پزشکان حاضر نیز مشوق قرار می‌دهیم. در گذشته بیمار ۵درصد هزینه‌ها را پرداخت می‌کرد اما در این طرح آزمایشی بیماری که از طریق پزشک خانواده به سطح سه رسیده است رایگان درمان خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ