اخبار کوتاه
 

اتفاق بی‌سابقه‌ در بازی میلان مقابل سالرنیتانا

در شب توقف روسونری مقابل سالرنیتانا اتفاقی رخ داد که در تاریخ قرمزومشکی‌پوشان شهر میلان بی‌سابقه است.

به گزارش تسنیم، تیم فوتبال میلان در حالی مقابل میهمان خود سالرنیتانا به تساوی بسنده کرد که هیچ بازیکن ایتالیایی در ترکیب اصلی‌اش حضور نداشت. در تاریخ تیم قرمزومشکی‌پوش شهر میلان هرگز سابقه نداشت که این تیم در ترکیب اصلی‌اش در سری A هیچ بازیکن بومی نداشته باشد.

ساندرو تونالی هافبک ایتالیایی میلان که از ابتدای سال ۲۰۲۳ در تمام بازی‌های این تیم در ترکیب اصلی حضور داشت، برای مصاف با سالرنیتانا نیمکت‌نشین شد و این در حالی بود که هموطنان او، داوید کالابریا، آلساندرو فلورنزی، تومازو پوبگا، متئو گابیا و آنتونیو میرانه هم جایی در ترکیب نداشتند.

میلانی‌ها با گلزنی اولیویه ژیرو در دقیقه اول وقت‌های تلف شده نیمه اول پیش افتادند اما در دقیقه ۶۱ دروازه‌شان توسط بولایه دیا باز شد.

ترکیب روسونری تا دقیقه ۷۷ فاقد بازیکن ایتالیایی بود تا اینکه فلورنزی به جای الکسیس ساله‌ماکرز به میدان رفت. همچنین تونالی در دقیقه ۸۵ جانشین اسماعیل بن‌ناصر شد.

میلان با یک امتیازی که از سالرنیتانا گرفت، ۴۸ امتیازی شد و جای رم را در رده چهارم جدول تصاحب کرد.

روسیه به فوتبال آسیا نزدیک‌تر شد

نشریه گاردین از پیوستن قریب‌الوقوع روسیه به کنفدراسیون فوتبال آسیا(ای‌اف‌سی) خبر داد.

به گزارش ایرنا، نشریه معتبر گاردین در گزارشی نوشت که تیم ملی فوتبال روسیه به یک تورنمنت فوتبالی در قاره آسیا دعوت شده است.

به نوشته گاردین، فدراسیون فوتبال تاجیکستان از روسیه برای حضور در نخستین دوره رقابت‌های فدراسیون فوتبال آسیای مرکزی (‌کافا) در بخش مردان دعوت کرده و روسبه نیز این دعوت را پذیرفته است.

مسابقات کافا از ۹ تا ۲۱ژوئن برگزار خواهد شد و درصورت حضور قطعی روسیه، با ۷ تیم انجام خواهد شد. فدراسیون فوتبال آسیای مرکزی متشکل از کشورهای ایران، افغانستان، ترکمنستان، ازبکستان، قرقیزستان و تاجیکستان است. کافا زیرمجموعه ای‌اف‌سی است.

پس از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲(۵ اسفند۱۴۰۰)، تیم‌های ملی و باشگاهی روسیه و بلاروس از حضور در رقابت‌های بین‌المللی و قاره‌ای محروم شد و مسکو گزینه پیوستن به فدراسیون‌های ورزشی آسیا را مورد بررسی قرار داده است.

نسخه مناسب چاپ