آیت‌الله العظمی وحید خراسانی: مسئولان برای رفع مشکلات مردم متحد باشند
 

رئیس مجلس شورای اسلامی در قم با حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی و حضرات آیات امینی ، خرازی ، مسعودی خمینی و حسینی بوشهری دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی در دیدار آیت الله العظمی وحید خراسانی گزارشی از فعالیت های مجلس برای رفع مشکلات اقتصادی کشوررا ارائه و در باره مهمترین مسائل داخلی و خارجی نکاتی را بیان کرد.

حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی هم با تشکر از تلاش های دکتر لاریجانی توصیه داشتند که نمایندگان مجلس باید به شرایط وکالت مردم توجه جدی و در چارچوب ضوابط شرعی به وظایف خود عمل کنند .

ا یشان توجه لازم به مشکلات مردم و شرایط منطقه ای را ضروری خواندند و تاکید کردند: امروز بیش از هر زمانی نیاز به اتحاد و یکپارچگی در کشور و تلاش برای رفع مشکلات مردم وجود دارد.

دیدار با آیت الله العظمی علوی گرگانی

رئیس مجلس در دیدار با آیت الله العظمی علوی گرگانی با بیان این که مجلس از راهنمایی‌های مراجع عالیقدر تقلید در تمامی امور استفاده می کند گفت: مجلس برای بهبود وضع اقتصادی مردم تلاش می کند و در این زمینه در حال فراهم آوردن شرایط برای تسهیل و تقویت فضای کسب است.

در این دیدار لاریجانی با اشاره به این نکته که مجلس در تمامی امور از راهنمایی‌های مراجع عالیقدر تقلید استفاده می کند گفت: مجلس تلاش می کند تا زمینه بهبود وضع اقتصادی کشور فراهم شود و برای انجام این مهم بر روی محور تسهیل و تقویت فضای کسب و کار اقداماتی انجام داده است.

رئیس مجلس با تأکید بر لزوم کاهش هزینه‌های کشور گفت: برای بهبود وضع اقتصادی باید سعی کرد هزینه ها کاهش یابد به طور مثال بهینه سازی در مصرف سوخت یکی از اقدامات اساسی برای انجام این مهم است.

لاریجانی در این دیدار اضافه کرد: برای بهبود وضع اقتصادی و کاهش هزینه ها مجلس ۱۰۰ میلیارد دلار برای سرمایه گذاری و تقویت بخش هایی مانند حمل و نقل و همچنین بهینه سازی در مصرف سوخت اختصاص داده است.

رئیس مجلس یادآور شد: مجلس با هماهنگی سایر نهادها می خواهد بخش های تولید کشور را در زمینه های کشاورزی، صنعت و معدن تقویت کند به طور مثال از ظرفیت معادن خوبی در کشور برخوردار هستیم که باید زمینه بهره برداری از آن فراهم آید.

براساس این گزارش آیت الله العظمی علوی گرگانی هم در ابتدای این دیدار گفتند: یکی از مشکلات اصلی کشور رکود در بخش تولید است که با توجه به گزارش شما از مجلس برای رفع این مساله امید دارم اقتصاد کشور از بخش رکودی خارج شود.

البته از توجه جناب عالی و مجلس به این موضوع خوشحالم. این مرجع عالیقدر تقلید ادامه دادند: نباید کار در مملکت متوقف شود که برای رونق تولید باید تلاش شود نقدینگی و سرمایه بانک ها به سمت تولید سوق داده شود. ایشان گفتند: از همکاری و هماهنگی دولت و مجلس خوشحالم و امیدوارم این موضوع ادامه داشته باشد.

آیت الله العظمی علوی گرگانی در پایان این دیدار یادآور شدند: یکی از امتیازات دولت توجه به بخش بهداشت و درمان بوده است که البته امیدوارم این مورد بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

رئیس مجلس با آیت الله العظمی سبحانی و همچنین آیت الله غروی عضو برجسته جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار کرد.

براساس این گزارش در این دیدارها رئیس مجلس شورای اسلامی از اقدامات مجلس در زمینه حل مسائل اقتصادی مردم و اتخاذ راهکارهایی برای توسعه بخش تولید گزارشی ارائه داد.

همچنین در این دیدارها بر حفظ وحدت بین دولت و مجلس برای بهبود وضع کشور تاکید شد.

نسخه مناسب چاپ