برگزاری دوره آموزشی پیوند مو در دانشگاه «فرانش کنته» فرانسه توسط دکتر دولتی
 

دانشگاه «فرانش کنته» فرانسه از دکتر یحیی دولتی دعوت کرد تا یک دوره آموزشی پیوند مو در این دانشگاه برگزار کند.

به گزارش خبرنگار ما، دکتر یحیی دولتی رئیس مرکز آموزش و پژوهش بیماری‌های پوست و جذام دانشگاه علوم پزشکی تهران در این دوره آموزشی به همراه دو پزشک و پنج دستیار، تکنیک‌های جدید پیوند مو را به پزشکان متخصص پوست و جراحان پلاستیک تدریس خواهد کرد.

در این دوره سه روزه که از روز ۱۱ تا ۱۴ شهریور برگزار می‌شود، دکتر دولتی در دو بخش تئوری وعملی روش‌های جدید پیوند مو با دو تکنیک FUT و FIT را تدریس می‌کند.

بنابراین همین گزارش، دکتر دولتی در شهریور ماه ۱۳۸۹ در مراسمی رسمی، کرسی استادی افتخاری دانشگاه فرانش کنته فرانسه را کسب کرد. در این مراسم که با حضور رئیس دانشگاه و سه نفر از اعضای هیئت منصفه دانشگاه شهر بزانسون فرانسه برگزار شد، کرسی افتخاری این دانشگاه به پنج تن از پژوهشگران و استادان برجسته جهان در رشته درماتولوژی و نورولوژی اعطا شد.

رئیس دانشگاه فرانش کنته این مراسم را نقطه عطفی برای شروع مراودات علمی پژوهشی بین دانشگاه فرانش کنته و مرکز پژوهش بیماری‌های پوست و جذام دانشگاه علوم پزشکی تهران دانست.

بخش درماتولوژی دانشگاه فرانش کنته در شهر بزانسون فرانسه یکی از معتبرترین و شناخته‌ شده‌ترین بخش‌های درماتولوژی جهان است.

گفتنی است، دکتر یحیی دولتی دارای مدرک دکترای داروسازی و همچنین دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و تخصص در رشته درماتولوژی از آمریکا است.

دکتر دولتی علاوه بر تألیف و همکاری در تألیف بیش از ۱۰۰ مقاله و کتاب در زمینه بیماری‌های پوست، عضو هیئت تحریریه مجله انجمن جهانی درماتولوژی است.

نسخه مناسب چاپ