دستور نتانیاهو برای عدم دیدار اعضای کابینه رژیم صهیونیستی با مقامات آمریکایی
سرویس خارجی: نخست وزیر رژیم صهیونیستی به تمامی اعضای کابینه خود دستور داد از دیدار با مقامات آمریکایی خودداری کنند.

بنیامین نتانیاهو به وزیران خود گفت تا زمانی که کاخ سفید از وی برای سفر رسمی به واشنگتن و دیدار با جو بایدن رئیس جمهوری این کشور دعوت نکرده، حق ندارند با هیچ یک از مقامات این کشور دیدار کنند. تلویزیون اسرائیل اعلام کرد، نتانیاهو از این مساله نگران است که واشنگتن از وی برای سفر به آمریکا دعوت نکند چرا که تقریبا سه ماه از حکومتش سپری شده و هنوز حرف و حدیثی از این موضوع نیست. تلویزیون اسرائیل افزود، نتانیاهو به وزیرانش گفته حتی اگر در آمریکا هم بودند با مقامات این کشور دیدار نکنند تا زمانی که رسما برای دیدار با بایدن دعوت شود.همزمان رادیو ارتش رژیم صهیونیستی از مخالفت این رژیم با سفر «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تل آویو خبر داد و اعلام کرد تل آویو استقبال از بورل را به دلیل اظهارات ضد اسرائیلی او نپذیرفت.

برپایه این گزارش، بورل چند بار درخواست سفر داشت اما وزارت خارجه اسرائیل به آن پاسخ نداد و علت آن نیز اظهارات بورل علیه این رژیم است. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سفر به الجزایر، دولت نتانیاهو را متهم و اعلام کرد تنها این دولت است که خواهان صلح براساس راهکار تشکیل دو کشور نیست. جوزپ بورل با بیان اینکه با مقامات الجزایر ابتکارعمل مشترک اتحادیه اروپا، وزیر خارجه عربستان و دبیرکل اتحادیه عرب پیرامون دستیابی به راه‌های احیای تلاش‌های صلح و حفظ چشم اندازهای راهکار تشکیل دو کشور در فلسطین را بررسی کرد، رژیم صهیونیستی را متهم کرد که تنها طرفی است که خواهان صلح نیست.

بورل گفت: همه به جز دولت اسرائیل خواهان صلح هستند و برای ما این تنها راه حل قابل اجراست. در چنین شرایطی یکهزار نویسنده، هنرمند و روشنفکر اسرائیلی از آلمان و انگلیس خواستند سفر بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به این دو کشور را لغو کنند. به گفته آنها اسرائیل در افراطی‌ترین بحران تاریخ خود قرار دارد و نتانیاهو سعی می‌کند این کشور را به یک دیکتاتوری تئوکراتیک

تبدیل کند. آنها گفتند: در برابر رهبری خطرناک و مخرب نتانیاهو و با توجه به مقاومت گسترده غیرنظامی در برابر تخریب نهادهای دولتی از طریق قانون‌سازی غیردموکراتیک، از آلمان و بریتانیا می‌خواهیم که به سرعت به نتانیاهو اعلام کنند دیدارهای برنامه‌ریزی‌شده او از کشورهای شما لغو می‌شود.

آن‌ها افزودند: اگر این دیدارها به طور برنامه‌ریزی‌شده پیش برود، سایه‌ای تاریک بر روابط طرفین می‌افتد.گفتنی است ائتلاف تحت رهبری بنیامین نتانیاهو که مجموعه‌ای از احزاب مذهبی افراطی است، شروع به اقدام برای تغییر قانونی کرده‌ است که هدف آن تضعیف دیوان عالی رژیم صهیونیستی و دادن کنترل انتصاب قضات این کشور به دولت است. ده‌ها هزار اسرائیلی در طول دو ماه گذشته برای اعتراض به این تغییرات اساسی در قوانین، به خیابان‌ها آمده‌اند. اعتراض‌های هفته گذشته به حدی بود که نتانیاهو مجبور شد برای شروع سفر رسمی خود به ایتالیا، با هلی‌کوپتر به فرودگاه برود.

رهبران شرکت‌های پیشرفته در حوزه تکنولوژی، اقتصاددانان برنده جایزه نوبل و مقام‌های برجسته امنیتی علیه این تغییرات قانونی سخن گفته‌اند. نیروهای ذخیره ارتش هم تهدید کرده‌اند که انجام وظیفه را متوقف خواهند کرد و حتی برخی از نزدیک‌ترین متحدان اسرائیل از جمله آمریکا از نتانیاهو خواسته‌اند در این موضوع تجدید نظر کند.

از طرفی به دنبال تشدید تظاهرات علیه طرح اصلاحات قضایی کابینه رژیم صهیونیستی و همچنین نافرمانی نظامی علیه این طرح، رئیس سابق ستاد ارتش این رژیم در سخنانی گفت که رژیم اسرائیل در حال سپری کردن دشوارترین روزهای خود از زمان جنگ ۱۹۷۳اعراب و اسرائیل تاکنون است.گادی آیزنکوت گفت: اسرائیل برهه امنیتی بسیار سختی را پشت سر می‌گذارد و این دوره خطرناک‌ترین دوره از زمان جنگ ششم اکتبر ۱۹۷۳تاکنون است. وی با اشاره به نافرمانی نظامی در بخش‌های مختلف ارتش رژیم صهیونیستی گفت به عقیده وی جدایی ارتش از مردم اقدام درستی نیست و وی چنین چیزی را توصیه نمی‌کند.

نسخه مناسب چاپ