فرمانده انتظامی کشور خبر داد
مقابله با سرقت و معتادان متجاهر؛ ۲ اولویت پلیس در سال آینده
 

سرویس حوادث: رئیس پلیس کشور از تشدید مقابله با سرقت و همچنین جمع آوری معتادان متجاهر به عنوان ۲ برنامه اولویت دار مجموعه انتظامی کشور در سال آینده یاد کرد.

سردار احمدرضا رادان عصر دیروز در ساری گفت: مجموعه انتظامی برای سال جدید هم قسم شده است تا در ۲ حوزه برخورد با معتادان متجاهر و سرقت به هیچ عنوان کوتاه نیاید.

به گزارش ، وی افزود: سال آینده برنامه های حوزه پیشگیری در کاهش سرقت با قدرت ادامه پیدا می کند، البته مردم در حوزه پیشگیری ضعیف عمل می کنند که سال آینده مقوله آموزش در پیشگیری از سرقت عملیاتی می شود.

فرمانده کل انتظامی کشور همچنین به اهمیت حراست از دریای خزر و هماهنگی با دریابانی اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی به کمک دریابانی و یگان حفاظت شیلات رفته است و طبق بررسی ها با وارد شدن ناوگان دریایی جدید، آمار قاچاق خاویار یک دهم کاهش پیدا کرده است.

رادان در بخش دیگری از سخنانشبا بیان این که تدابیر انتظامی و حوزه راه برای سفرهای نوروزی هموطنان به نقاط مختلف کشور اندیشیده شده است،ادامه داد: تمامی تدابیر برای مسافرت نوروزی در ۲حوزه انتظامی و راه اندیشیده شده است و نیروها در قالب قرارگاه نوروزی مشغول به کار شده اند.

وی با بیان این که مردم برنامه ریزی رفت و آمد را در مسافرت ها مورد توجه ویژه قرار دهند ، ادامه داد: از آن جایی که مازندران استان مهم مسافر خیز کشور است، تدابیر ویژه ای برای این دیار اندیشیده شده است که بررسی ها نشان می دهد اقدامات خوبی در حوزه راه و انتظامی در مازندران انجام شده است.

رادان به اهمیت رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی اشاره کرد و گفت : اگرچه در حوزه تصادفات عمده مردم به خوبی قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت می کنند، اما در چند روز اخیر جانباختگان ناشی از سوانح رانندگی قابل توجه بوده است که در شأن مردم نیست.لذا پلیس با متخلفان در حوزه رانندگی در ایام نوروز به شدت برخورد می کند.

فرمانده کل انتظامی کشور در مورد سرقت گفت: گشت های محلات را در تعطیلات نوروز افزایش داده ایم؛ یکی از طرح های پلیس مقابله با سارقان و مالخرهاست، اکنون اجناس سرقتی در سریعترین زمان تعیین مالکیت و تحویل می شود.

مردم قطعا بی‌حجابی را بر‌نمی‌تابند

رئیس پلیس کشور در پاسخ به سئوال ‌خبرگزاری تسنیم ‌در زمینه برنامه‌های انتظامی در مازندران در حوزه ساماندهی سواحل و اقدامات در حوزه حجاب و عفاف تاکید کرد: در حوزه حجاب و عفاف جلسات متعددی در وزارت کشور در حال برگزاری است و مردم قطعا بی‌حجابی را بر‌نمی‌تابند و مسافران باید در ا‌ستان مازندران، “حجاب و عفاف” را بیش از پیش رعایت کنند‌. رادان همچنین خواستار رعایت حجاب و عفاف در حوزه اصناف شد و ادامه داد: مردم در استان مازندران ‌باید موارد متعددی را در زمینه رعایت حجاب و عفاف لحاظ کنند و ا‌میدواریم با ‌وضع قوانین‌ بازدارنده ‌بتوانیم در این حوزه کنترل مناسبی داشته باشیم.

فعالیت‌های ویژه ۴ هزار گشت انتظامی در ایام نوروز ‏

خبر دیگر اینکه جانشین فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: بیش از ۴ هزار گشت انتظامی راهوری برای نوروز ۱۴۰۲ پیش‌بینی شده است و در موضوعات مختلف، مناطق هدف، جاده‌ها و استان‌های هدف بکارگیری می‌شود‏‎.

‎به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ قاسم رضایی در حاشیه مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران درباره قرارگاه‌های نوروزی و تدابیر پلیس برای کاهش تصادفات جاده‌ای گفت: کشور ما از آرامش و شادی برخوردار است و مردم همیشه خوش سفر هستند و سفر را در مسیر عبادت یعنی صله ارحام می‌دانند که با این نگاه، تجربه پلیس نشان می‌دهد امسال بیش از سال‌های قبل سفر خواهیم داشت‎. ‎به ویژه آنکه در سوم فروردین وارد ماه مبارک رمضان می‌شویم و از اینرو روزهای باقیمانده تا تحویل سال و روزهای آغازین سال نو راه‌های کشور پر ترافیک خواهد بود‎.

‎جانشین فرمانده کل انتظامی گفت: از بهمن ماه برای قرارگاه‌های نوروزی در سطح کشور و مرکز برنامه‌ریزی کامل شده و قرارگاه نوروزی مجموعه انتظامی از ۱۵ اسفند فعال است که حداقل تا ۱۵ فروردین استمرار دارد و دوسوم کل مجموعه انتظامی کشور از مرزها تا جاده‌ها، شهرها و سایر خدماتی که نیاز است، در صحنه حضور دارند‎.

‎وی اظهار داشت: در کنار این موضوع حرکت انقلابی و بصیرتی راهیان نور را داریم که از مبدا تا مقصد و برعکس در حوزه ترافیک، مرزبانی و انتظامات و همچنین ناوگان اتوبوسرانی پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته است و فعالان این حوزه توجیه شده‌اند که چگونه زائران کربلای ایران در مناطق عملیاتی دفاع مقدس و استان‌های خوزستان، ایلام، کرمانشاه و کردستان طی مسیر کنند‎.

‎رضایی افزود: مجموعه انتظامی کشور برای خدمات‌رسانی به مردم شریف و انقلابی ایران در این ایام که همه به گشت و گذار، صله ارحام، تفریح و زیارت می‌روند، آماده‌باش خواهد بود‏‎.

‎وی درباره تصادفات رانندگی گفت: دغدغه جدی پلیس همواره راحتی مردم است و یکی از مواردی که خوشی مردم را به تلخی‌های سنگین بدل می‌کند، همین تصادفات است و بعضی از افراد هنگام سفر و رانندگی یکسری اصول، تذکرات و مقررات را رعایت نمی‌کنند که منجر به تصادف، مصدومیت یا فوت مسافران می‌شود‎.

‎جانشین فرمانده کل انتظامی کشور اظهار داشت: درخواست ما از همه مسافران این است، تمامی مقرراتی را که آنها را می‌دانند از جمله پرهیز از سرعت غیرمجاز و سبقت از راست را رعایت کنند و در ۳۰ کیلومتری شهرها به سرعت نروند زیرا بیش از ۶۰ درصد تصادفات، صدمات و تلفات در ۳۰ کیلومتری شهرها است‏‎.

‎وی افزود: رانندگان در شب که خسته و خواب‌آلوده هستند، حرکت نکنند و همواره هنگام رانندگی به جلو توجه داشته باشند زیرا لحظه‌ای صحبت با سرنشینان یا تلفن همراه منجر به خطر و حادثه جبران ناپذیر می‌شود‏‎. ‎سایر اعضای خانواده هم در صورت مشاهده تخلف راننده تذکر دهند که باعث می‌شود تصادفات به حداقل برسد‏‎.

‎وی افزود: در موضوعات انتظامی نیز به عنوان خادم ملت توصیه داریم که مردم خانه‌هایشان را رها نکنند و ملاحظات امنیتی رعایت شود و اگر اتفاقی بیفتد پلیس برای امدادرسانی در کنار مردم است‎.

‎جانشین فرمانده کل انتظامی درباره هوشمندسازی پلیس گفت: اصل هوشمندسازی مفهوم گسترده‌ای است و در آموزش‌ها و مهارت‌های پلیس دنبال می‌شود تا مامور فراجا هنگام انجام وظیفه هوشمندانه مدیریت کند و در کنارش از ابزارهای فنی هم به درستی استفاده شود که بخشی از آن مانند مرزها انجام شده است و در سال ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت‏‎.

‎وی با اشاره به تکریم سردار «ناصر فرشید» فرمانده سابق انتظامی خراسان جنوبی و معرفی سرهنگ «حسن شجاعی‌نسب» به عنوان فرمانده انتظامی این استان افزود: امیدواریم با شروع مسئولیت فرمانده جدید با توجه به شناخت از خراسان جنوبی و تجاربی که دارد، روز به روز امنیت، آرامش و نظم در استان ارتقا یابد‎.‎

همچنین رئیس بازرسی کل فراجا با تاکید به ضرورت تقویت و ارتقاء مولفه‌های تاثیرگذار در تعالی ماموریت‌های پلیس در ایام پایانی سال، از راه‌اندازی گشت‌های خودروییِ بازرسی، ویژه‌ارزیابی عملکرد رده‌های ستادی و حوزه مرکزی فراجا به منظور حصول اطمینان از صحت اجرای ماموریت‌ها و بهبود عملکردها خبر داد‎.

‎سردار مهدی معصوم بیگی در زمینه ضرورت راه‌اندازی، اهداف و نحوه عملکرد محسوس و نامحسوس گشت‌های خودرویی بازرسی ستاد در تعطیلات نوروزی و ماموریت‌های پایانی سال اظهار داشت: باتوجه به تقارن بهار طبیعت با بهار رمضان و تغییر در نحوه خدمات‌رسانی کارکنان رده‌های ستادی و حوزه مرکزی فراجا، ایجاب می‌کرد تا شیوه متفاوت و کارآمدتری برای نظارت بر چگونگی عملکرد رده‌ها و رفع معایب و نواقص احتمالی پیش‌بینی شود‏‎.

‎وی افزود: با ابتکار عمل بازرسی ستاد فراجا، برای اولین بار طرح راه‌اندازی گشت خودرویی بازرسی، ویژه تعطیلات نوروزی و ایام پایانی سال با رویکرد تقویت و ارتقاء مولفه‌های تاثیرگذار در تعالی ماموریت‌های پلیس تهیه شد و در دستور اجرا قرار گرفت‏‎.

نسخه مناسب چاپ