زیرساخت‌های اولیه گردشگری دریاچه ارومیه ایجاد می‌شود
سرویس شهرستان ها: فرماندار ارومیه گفت: دستگاه‌های ذیربط موظف به ایجاد زیرساخت‌های لازم اولیه گردشگری در مناطق پر بازدید دریاچه ارومیه از جمله اسکله نزدیک پل میانگذر که ایستگاه اجاره قایق موتوری و پدالی است، شده اند .

غلامحسین عماری در گفتگو با ایرنا، با اشاره به بازدید دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه از آخرین وضعیت نگین آبی آذربایجان، افزود: پیرو دستور وی، جلسه‌ای برای ساماندهی سواحل مناطق پربازدید دریاچه ارومیه با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان ذیربط برگزار شد تا در سریعترین زمان ممکن مصوبات اجرایی شود.

وی اظهار داشت: ایجاد روشنایی در مسیرهای منتهی به اسکله تفریحی، ایستگاه قایق‌ها و بخشی از دریاچه، بهسازی مسیر عبور گردشگران، تجهیز قایق‌های موتوری به جیلقه نجات و زیباسازی سواحل از جمله مصوبات این جلسات است.

عماری ادامه داد: اجرای مصوبات بر عهده ادارات راهداری، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، حفاظت محیط زیست و شرکت برق شهرستان ارومیه گذاشته شده است تا در سریعترین زمان آن ها را انجام دهند .

فرماندار ارومیه با اشاره به حساسیت دولت به مشکلات زیست محیطی، تاکید کرد: خوشبختانه وضعیت دریاچه ارومیه با تلاش‌های شبانه روزی مدیران دولت انقلابی به گونه‌ای شده است که امروز مردم با چهره‌ای خندان به دیدن این دریاچه می‌روند.

وی دریاچه ارومیه را یک ظرفیت ویژه گردشگری دانست و گفت: این دریاچه یک ظرفیت ویژه در خاورمیانه است که می‌تواند قطب گردشگری در منطقه باشد.

نسخه مناسب چاپ