‎فرمانداری ملایر برای ایجاد تحول اقتصادی فراخوان عمومی داد
ملایر ـ خبرنگار اطلاعات: معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر با اعلام فراخوان طرح تحول اقتصادی این شهرستان، از مردم دعوت کرد: برای لبیک به منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تحول‌خواهی و تحقق شعار سال یعنی مهار تورم، رشد تولید، برای پیشرفت و آبادانی بیشتر ملایر به طرح بزرگ تحول اقتصادی ملایر (تام) بپیوندند‏‎.

‎سلمان اسماعیلی افزود: تاریخ چندهزار ساله ملایر تصویری چشم‌نواز از نجابت، شرافت و سخت‌کوشی مردمان این دیار را به نمایش گذاشته است و امروز در طلیعه قرن جدید شاهد پیشرفت ملایر در بسیاری از شاخص‌های توسعه انسانی، عمرانی و اقتصادی هستیم‎.

‎فرماندار ویژه ملایر با بیان این که ما در کنار یکدیگر ملایر را آباد کرده‌ایم، بیان کرد: زیرساخت‌های بزرگی طی‌سال‌های گذشته فراهم شده و در موارد متعدد رتبه‌ها و نشان‌های خوبی در طرازهای محلی، ملی و جهانی به نام ملایر به ثبت رسانده‌ایم، امّا هنوز راه‌های نرفته فراوانی پیش روی ما است و ملایر با همه ظرفیت‌ها و استعدادهای تاریخی، طبیعی، انسانی، صنعتی و کشاورزی خود با جایگاه شایسته‌اش فاصله دارد‏‎.

‎اسماعیلی در عین حال اصرار بر اجرای روش‌های سنتی، نبود صنایع تبدیلی و تکمیلی مورد نیاز، خام فروشی بسیاری از محصولات کشاورزی، صنعتی و معدنی، سهم ناچیز از تجارت و بازارهای ملی و جهانی در بسیاری از محصولات و مزیت‌های رقابتی و کمبود صنایع بزرگ و دانش‌بنیان را نمونه‌هایی از اشکالات زیست‌بوم اقتصادی این شهرستان عنوان کرد‎.

‎به گفته وی،با این همه چشم‌انداز، آینده ملایر بسیار روشن است و بخش بزرگی از الزامات و بسترهای مورد نیاز برای تحول اقتصادی فراهم است، اما شرط اساسی برای آفرینش و ساخت ملایری جدید و پیشرفته، همدلی، همراهی و مشارکت همگانی است‎.

‎فرماندار ملایر بر فعال‌سازی و مشارکت هرچه بیشتر مردم و بخش خصوصی برای تحول اقتصادی این شهرستان تاکید کرد و گفت: برای استفاده بهینه از منابع و امکانات موجود، الگویی طراحی شده است تا ظرفیت‌های موجود در فرآیندی قانونی و شفاف، شناسایی، ارزیابی، اولویت‌بندی و در نهایت به پروژه‌های اجرایی بدل شوند‏‎.‎‏ طبق این الگو امکان مشارکت همه علاقمندان از طریق روش‌هایی از جمله مشارکت مالکان اراضی یا مستحدثات، مشارکت صاحبان ایده و طرح‌های دانش‌بنیان، تولیدی و تحول‌آفرین و مشارکت صاحبان سرمایه‌های خرد یا کلان فراهم است‎.

‎در این فرآیند ظرفیت‌های مردم و بخش خصوصی به لحاظ فنی، اقتصادی و حقوقی در کارگروه‌های تخصصی ارزیابی و در صورت تایید و احراز ارزش‌های تجاری و اقتصادی به عنوان فرصت‌های سرمایه‌گذاری ملایر انتخاب خواهند شد‎.

نسخه مناسب چاپ