حط ارتباطی مردم با اطلاعات
امتیاز ایثارگری برای معلمان بازنشسته اعمال نشده است

از بازنشستگان آموزش و پرورش هستم و با اینکه در دوران دفاع مقدس در جبهه‌ها حضور داشتم، اما علیرغم اعمال امتیاز ایثارگری برای بازنشستگان ایثارگر از سوی صندوق بازنشستگی کشوری در سال ۱۴۰۰، هنوز این امتیاز به معلمان بازنشسته تعلق نگرفته است. آیا این امتیاز متعلق به تمامی کارکنان بازنشسته ایثارگر دولت است و یا فقط شامل نیروهای مسلح می‌‌شود؟

حسن‌بیگ ـ تبریز

تعداد جایگاه‌های بنزین در نارمک افزایش یابد

تعداد جایگاه‌های پمپ بنزین در خیابان‌های نارمک و بخصوص جنوب این منطقه بسیار کم است و اغلب رانندگان برای دریافت بنزین مشکل دسترسی به جایگاه را دارند و این در حالی است که اغلب ساعات روز جایگاه‌ها بسیار شلوغ است.

خامسی ـ از ساکنان نارمک

جاده کمربندی آمل ـ چمستان نیازمند بازسازی است

مسیر کمربندی آمل ـ چمستان و شهرستان نور بخصوص در محدوده امامزاده عبدالله بسیار نامناسب و فاقد روشنایی لازم شبانه است، محدود بودن مسیر و نیز نبود علایم رانندگی باعث انحراف رانندگان از مسیر و افزایش حوادث رانندگی می‌شود. از استانداری مازندران و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تقاضا داریم برای بازسازی این کمربندی اقدامات لازم را انجام دهند.

بداقی ـ شهرستان نور (مازندران)

چرا مسئولان برای کاهش قیمت‌ها سکوت کرده‌اند؟

چرا مسئولان وزارت صمت که مسئول تنظیم بازار و کنترل قیمت‌ها است و سایر مسئولان در هیأت دولت، در مقابل افزایش بیرویه قیمت‌ها همچنان سکوت اختیار کرده‌اند؟ علیرغم کاهش نسبی قیمت ارز و سکه در کشور، اما از ارزان فروشی و کاهش قیمت‌ها همچنان خبری نیست. مگر تمامی فروشندگان اجناس خود را با دلار ۵۰ هزار تومانی خریده‌اند که حالا حاضر به کاهش قیمت آن‌ها نیستند؟ از مسئولان ذیربط انتظار می‌رود که در سال جدید نظارت بیشتری بر بازار مایحتاج مردم داشته باشند.

تلفن به خط ارتباطی

کاهش هزینه‌های دارو و درمان ضروری است

افزایش بی‌رویه قیمت دارو و لوام بهداشتی در کنار هزینه‌های ویزیت پزشکان و درمان بیماران برای بسیاری از مردم نگران کننده شده است و کسانی که همه روزه دارو مصرف می‌کنند، پرداخت هزینه ماهانه آن‌ها برایشان مشکل است. به عنوان مثال قیمت‌ داروهای ضد تشنج که مصرف آن برای بیماران بسیار ضروری است در مدت ۲ ماه ۳ برابر شده است. از وزارت بهداشت و درمان انتظار می‌رود که برای کاهش هزینه‌های دارو و درمان اقدام کنند.

بیمار مبتلا به صرع

نقدی بر یادداشت نیمه شعبان و وجه دینداری مردم

در یادداشت «نیمه شعبان و وجه دینداری مردم» روزنامه اطلاعات ۱۸ اسفند ماه آقای مرتضی نجفی قدسی، تأکید کرده بود که مردم در گذشته دیندارتر بوده‌اند و گرانی‌ها و کاهش ارزش پول ملی در شرایط کنونی، وجوه دینداری مردم را تضعیف کرده است. اما گویا ایشان خبر ندارند که مردم به دلیل حکومت سلطنتی دیندار نبودند، بلکه به دلیل عقاید و باورهای دینی خود به مسایل مذهبی بیشتر می‌پرداختند و چون در آن زمان امکان دسترسی مردم به ارتباطات جمعی کم بود، از برنامه‌های رژیم پهلوی در زمینه تبلیغات ضد مذهبی آگاهی‌های لازم را نداشتند، بنابراین مقایسه دینداری مردم در گذشته و حال قیاس مع‌الفارق است و به نظر می‌رسد که روزنامه اطلاعات نسبت به چاپ این گونه مطالب باید دقت بیشتری داشته باشد.

محمدرضا بینات ـ گرگان

اجرای طرح زوج و فرد برای حل مشکل ترافیک مفیدتر است

افزایش ساعات طرح ترافیک با هدف کاهش ترافیک سرسام آور تهران به غیر از سردرگمی رانندگان و مردم برای انجام کارهایشان تاکنون سود و بازخورد مثبتی نداشته است باتوجه به بازدهی خوب اجرای طرح زوج و فرد پلاک خودروها از منازل پیشنهاد می‌شود به جای تحمیل هزینه خرید مجوز ترافیک بر مردم، طرح زوج و فرد در شهر تهران اجرا شود و تداوم یابد.

شهروندی از تهران

چرا قبوض عوارض پسماند شهرداری هنوز ارسال نشده است؟

یکی از برنامه‌های شهرداری در ماه‌های پایانی هر سال ارسال قبوض عوارض نوسازی و پسماند برای شهروندان بوده است، اما با این‌که از سال جدید چندین روز گذشته است، هنوز از ارسال قبوض عوارض شهرداری منطقه۷ برای تمامی شهروندان خبری نیست. از شهرداری منطقه تقاضای بررسی این موضوع را داریم تا اگر کوتاهی از سوی ماموران پست است پیگیرهای لازم انجام شود تا شهروندان خوش‌حساب مشمول جریمه نشوند.

از ساکنان منطقه۷ تهران

بر عملکرد دفاتر خدمات زیارتی نظارت بیشتری صورت گیرد

حدود ۲ ماه پیش از عملکرد نامطلوب یکی از دفاتر خدمات زیارتی طی نامه‌ای به روابط عمومی سازمان حج و زیارت شکایت کردم که متأسفانه تاکنون پاسخی در این مورد دریافت نکرده‌ام. از سازمان حچ و زیارت انتظار می‌رود که بر عملکرد کارگزاران این سازمان و دفاتر خدمات زیارتی نظارت بیشتری داشته باشند.

تلفن به خط ارتباطی

مأموران شهرداری آرامش را به محله‌های تهران بازگردانند

در سال‌های گذشته جمع‌آوری کنندگان نان‌های خشک در تمامی روزها و نیز برف پاروکن‌ها در زمستان‌ها در محلات شهر سروصدا می‌کردند که چندین سال است این ۲ شغل، یکی به دلیل نبود نان‌های اضافه پر مصرف خانواده‌ها و دیگری به دلیل عدم بارش سنگین برف، منسوخ شده است اما وانت‌بارهای خرید ضایعات به خصوص همچنان با بلندگوهای پرسروصدای خود آرامش را از شهروندان سلب کرده‌اند، ضمن آن که برخی از این ضایعاتی‌ها به تأسیسات محله‌ها و کوچه‌ها نیز آسیب می‌رسانند که از مأموران شهرداری به عنوان یک نیروی بازدارنده قوی، تقاضای برخورد قاطع با آنان را داریم.

از ساکنان پایتخت

مردم از خوشی‌های لحظه‌ای خود غافل نشوند

دکتر فیاض بخش در مکتوب هفته «فرج بعد از شدت، گشایش پس از سختی» با قلم شیوای خود مسائل پیرامون زندگی انسان را با دقت بیان و به رفتارها و برخوردهایش نسبت به خود و اطرافیان و نیز استفاده درست از زمان و لحظات زندگی را مطرح کرده بودند. به نظر من باتوجه به مشکلات و سختی‌های گوناگونی که روزگار به همراه دارد، بهتر است در آستانه سال نو همه مردم به گشایش پس از سختی‌ها امیدوار باشند و از خوشی‌های حال و لحظه‌ای خود غافل نشوند.

تلفن به خط ارتباطی

چرا ضمیمه ۲۴ صفحه‌ای همراه روزنامه اطلاعات نبود؟

در صفحه اول روزنامه اطلاعات سه‌شنبه ۲۳ اسفندماه نوشته شده بود که به همراه ۲۴ صحفه ضمیمه، ولی روزنامه به روال قبل ۱۶ صفحه به همراه ۸ صفحه ضمیمه فرهنگی بود که به نظر می‌رسد برخی از دکه‌های مطبوعی از ارائه ضمیمه کاوش آموزش و پرورش خودداری کرده‌اند و آن را به رایگان در اختیار خوانندگان روزنامه قرار نداده‌اند. به عنوان خواننده همیشگی روزنامه انتظار دارم که این موضوع به تمامی دکه‌های مطبوعاتی تذکر داده شود.

خواننده روزنامه اطلاعات

خط ارتباطی: همان گونه که در صفحه اول روزنامه اعلام شد، ضمیمه کاوش فقط در استان تهران توزیع شده است

قیمت‌های میوه و شیرینی دغدغه اصلی مردم نیست!

تنظیم بازار میوه و شیرینی در روزهای پایان سال و کاهش قیمت مرغ و گوشت؛ چند سالی است که جزو برنامه‌های دولتمردان شده است، اما مسئولان بدانند که فقط تأمین خوراک روزانه از مشکلات اصلی مردم نیست، کسی که دغدغه اجاره مسکن، عدم دریافت عیدی و حقوق در شب عید و نیز شنونده خبرهایی درباره افزایش تورم در سال آینده است، چگونه می‌تواند با آرامش خیال و نشاط زندگی کند؟ ای کاش دولت محترم در سال نو اخباری درباره کاهش نرخ تورم برای مردم داشته باشد!

شهروندی از خلخال (استان اردبیل)

نسخه مناسب چاپ