فرمانده کل سپاه : حاج احمد متوسلیان اولین شهید ایرانی در راه فتح قدس است
 

سردار سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران در دیدار با خانواده معظم شهیدان احمد متوسلیان ، سعید و محمد طوقانی و مهدی ذاکر حسینی، امنیت، آرامش ، پیشرفت و اقتدار امروز کشور را مدیون خون شهیدان دانست و گفت: همانطور که شهدا ستارگان درخشان آسمان افتخارات کشور و جامعه ما هستند، خانواده های شهدا هم چشم و چراغ این جامعه هستند . وی گفت: شهید جاوید الاثر حاج احمد متوسلیان اولین شهید ایرانی در راه فتح قدس است و فتح های امروز جبهه مقاومت، محصول راهی است که او برای آزادی قدس شریف و رهایی مردم مظلوم فلسطین از یوغ سلطه و ستم اشغالگران صهیونیست و حامیان آنها باز کرد.

سرلشکر سلامی با اشاره به تقدیم ۱۳۰ هزار شهید سپاه و بسیج پای آرمان‌های انقلاب اسلامی و ملت عظیم‌الشأن ایران گفت: برنامه ریزی سپاه این است که تمام فرماندهان سپاه در سراسر کشور به طور منظم و مستمر ، دیدار و سرکشی از خانواده شهدا در سال جاری را نیز در اولویت های خود داشته باشند.

کیوان خسروی، سخنگوی شورای عالی امنیت ملی هم در واکنش به اظهارات مقامات آمریکایی در زمینه مشارکت ایران در حمله به پایگاه‌های غیر قانونی آن کشور در سوریه گفت: آمریکا تلاش می‌کند با فرافکنی و فرار از تبعاتی که اشغال غیرقانونی بخشی از خاک سوریه متوجه نیروهای نظامی این کشور می‌کند، اتهاماتی را متوجه ایران سازد که واقعیت ندارد.

وی اظهار داشت: واشنگتن نمی‌تواند با ایجاد بحران‌های تصنعی و دروغ پردازی مقابله طبیعی و قانونی کشورهای اشغال شده با نیروهای نظامی آمریکا را به کشورهای دیگر منتسب کند.

سخنگوی شورای عالی امنیت ملی افزود: ایران برای مقابله با تروریسم وابسته و ایجاد امنیت پایدار در سوریه، هزینه های زیادی را متحمل شده است و با هرگونه اقدامی که ثبات در این کشور را با مخاطره روبرو کند، مخالف بوده و با آن مقابله می کند.

وی در پایان گفت: هرگونه بهانه‌گیری برای حمله به پایگاه‌هایی که با درخواست دولت سوریه برای مقابله با تروریسم و عوامل داعش در خاک این کشور ایجاد شده است،بدون درنگ با پاسخ متقابل روبرو خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ