قالیباف: بهترین روز وقتی است که بر ناکارآمدی‌ها غلبه کنیم
محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با عنوان « سخنی با مردم دوست‌داشتنی ایران درباره،دستورکاری که در سال ۱۴۰۲برای خود در نظر گرفته‌ام» نوشت: به‌عنوان خادم مردم در خانه ملت، فرارسیدن عید نوروز و طلیعه،ماه مبارک رمضان را به هموطنانم در ایران و سراسر جهان و به همه کسانی که بهار طبیعت و بهار معنویت را گرامی می‌دارند تبریک عرض می‌کنم.سالی که گذشت برای همه،ما سالی پرماجرا و پرتجربه بود، همراه با تلخی و شیرینی. نقشه پیچیده‌ای که دشمنان در این سال علیه ایران طراحی کرده بودند با تدابیر هوشمندانه رهبر معظم انقلاب و آگاهی ملت سرافراز ایران خنثی شد و حال وظیفه ما مسئولان است که با ایفای دقیق وظایف خود قدردان مردم و نعمت رهبر حکیم انقلاب باشیم. آنچه ما را امیدوار می‌کند، جاری‌شدن سنت امداد الهی در پی همبستگی مردم بزرگوار ما در مسیر حرکت حق‌مدارانه خود است.

بهترین روز برای ما وقتی است که با اتحاد و تدبیر بتوانیم بر نارسایی‌ها و ناکارآمدی‌ها غلبه کنیم. ما راه تحقق ایران قوی در گام دوم انقلاب را حکمرانی نو می‌دانیم. حکمرانی نو یعنی مدیریت تحول و نوسازی روش‌ها با مراجعه به مبانی انقلاب اسلامی، تا کیفیت زندگی مردم را در جمهوری اسلامی به سطحی که در شأن آن‌هاست ارتقا بدهیم.

وی ادامه داد: در سطح منطقه و جهان هم، شاهد شکل‌گیری نظم نویی هستیم که می‌تواند فرصت‌هایی برای آزادی عمل و ابتکار عمل ایرانی فراهم کند. امیدوارم سال جدید سال گشایش و درخشش برای ملت ایران باشد .در این لحظه، در چارچوب وظایفم در مجلس دستورکاری که برای خود در سال پیش‌رو در نظر دارم را با مردم دوست‌داشتنی ایران در میان می‌گذارم. در سال پیش‌رو، هر آنچه را در توان دارم برای تکمیل‌کردن تحول در قوانین اقتصادی کشور خواهم گذاشت.

در این میان، نهایی‌کردن قانون شفافیت در قوای سه‌گانه که در مجلس تصویب شده و در مرحله تائید مجمع تشخیص است، قانون حمایت از افشاگران فساد، قانون مالیات بر سوداگری و قانون تعارض منافع از مهمترین قوانین باقی‌مانده در این بسته هستند که – با کمک دیگر نمایندگان–تلاش می‌کنیم در این سال نهایی شوند.در حوزه‌های اجتماعی، لایحه حمایت از زنان به‌عنوان یکی از مطالبات قدیمی رهبر انقلاب، از محورهای مهم دستور کار فعالیت من در سال جدید خواهد بود.در حوزه نظارت ، اجرایی‌شدن قوانین تصویب‌شده در بسته تحول قوانین اقتصادی کشور را –که زمینه‌ساز اقتصاد مردمی و شفاف و هوشمندسازی‌شده و کارآمد است–پیگیری خواهم کرد. خصوصاً برای اجرایی‌شدن قانون تسهیل در صدور مجوزهای کسب‌وکار برنامهویژه‌ای داریم.

روشن است دغدغه اصلی ما در مجلس آن مشکلی است که ربط وثیق‌تر و عاجل‌تری به معیشت مردم دارد؛ لذا به‌طور ویژه در چنین مسائلی، به دولت کمک خواهیم کرد و مجوزهای لازم را برای آن صادر خواهیم کرد و در همکاری با دولت محترم، مشورت‌ها را ارائه خواهیم کرد .

نسخه مناسب چاپ