‏۸۳۷ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری همدان دیدن کردند‏
همدان ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: از ۲۴ اسفندماه سال قبل تا ۱۱ فروردین‌ماه ۸۳۷ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری همدان دیدن کردند‏‎.

‎محسن معصوم‌علیزاده اظهارداشت: دیدار از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی، دست‌ساز و موزه‌ها بیشترین علاقمندی گردشگران نوروزی را به خود اختصاص داد و در رأس آنها غار علیصدر، آرامگاه بوعلی و آرامگاه باباطاهر قرار دارد‎.

‎وی با بیان این که در این مدت ۱۰۵ هزار نفر در مراکز اقامتی استان همدان اسکان یافتند، افزود: ۵۱ هزار نفر در اقامتگاه‌های رسمی و ۵۰ هزار و ۷۳۴ نفر در مراکز وابسته به وزارت آموزش و پرورش و اقامت‌گاه‌های موقت ساکن بودند، همچنین ۱۵ هزار و ۳۵ نفر در هتل‌ها، ۵هزار و ۷۷۳ نفر در مجتمع‌های گردشگری، ۳هزار و ۲۶۷ نفر در مهمانپذیرها و ۲هزار و ۸۳۸ نفر در هتل آپارتمان‌ها اقامت داشتند‏‎.

‎وی گفت: ۳هزار و ۴۷۵ نفر در بوم‌گردی‌ها، ۵۵۶ نفر در متل‌ها، ۲۲هزار و ۸۵۲ نفر در خانه‌مسافرها و یک هزار و ۶۲ نفر در اقامتگاه‌های اضطراری اسکان یافتند‏‎.

‎همچنین در این مدت ۳۷۶ بازدید نظارتی از مراکز گردشگری همدان انجام و ۱۹ مورد تذکر، ۷ مورد تشویقی و ۲ اخطار کتبی صادر شده است‏‎.‎مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان نیز از پذیرش ۲۵هزار و ۳۲۱ مسافر در ستاد اسکان نوروزی فرهنگیان خبر داد‏‎.

‎محمود نقوی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: تعداد میهمانان فرهنگی پذیرش شده در ستاد اسکان فرهنگیان تا دوازدهم فروردین ماه ۲۵هزار و ۳۲۱ مسافر در قالب ۶هزار و ۵۱۸ خانوار بوده است‏‎.

‎وی افزود: در مجموع از اولین روز فعالیت ستادهای اسکان فرهنگیان در استان همدان ۳۱هزار و ۸۷۱ نفرروز مهمان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین بوده‌اند و تعداد میهمانان فرهنگی پذیرش شده در مراکز رفاهی تا روز دهم فروردین ماه ۳هزار و ۴۴۲ مسافر در قالب ۸۸۸ خانوار بوده است‏‎.

‎وی اعلام کرد: میهمانان فرهنگی آموزش و پرورش در ۲۰ پایگاه در ۱۴۱ آموزشگاه و در یک‌هزار و ۲۸۰ کلاس پذیرش شده‌اند که ۱۴۲ اتاق ویژه، یک‌هزار و ۲۹ اتاق الف، ۵۰ اتاق ب و بقیه مکان‌ها شامل نمازخانه‌ها، اردوگاه‌ها و دیگر اماکن است‏‎.

*‎توزیع ۱۹ هزار تن کالاهای اساسی

خبر دیگر این که رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از توزیع ۱۹ هزار و ۴۹۶ تن کالاهای اساسی در سال ۱۴۰۱ خبر داد‏‎.

‎رضا بهراملو در جمع خبرنگاران اظهارداشت: پارسال ۹هزار و ۱۴۲ تن برنج، ۶هزار و ۹۰۶ تن شکر، یک هزار و ۳۷ تن گوشت قرمز و ۲هزار و ۴۱۱ تن گوشت مرغ منجمد در استان همدان توزیع شده است‏‎.

‎وی با بیان این که در مجموع ۱۹هزار و ۴۹۶ تن کالاهای اساسی در سال ۱۴۰۱ در همدان توزیع شد، افزود: برای تنظیم بازار عید امسال از این میزان کالاهای اساسی ۳۲۰ تن برنج، ۹۰۶ تن شکر، ۲۲۷ تن گوشت قرمز و ۷۶۱ تن گوشت مرغ منجمد در اسفند ماه سال گذشته توزیع شد تا التهابی در بازار ایجاد نشود‏‎.‎‏ در خصوص تامین میوه تنظیم بازاری نیز ۵۵۰ تن سیب و پرتقال در ۹۵ غرفه در سطح استان توزیع شد که با نظارت شبانه روزی انجام شده در ایام عید شاهد بازاری آرام بودیم و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به خوبی تامین و توزیع شد‎.

‎وی تاکید کرد: در قالب طرح ضیافت ماه مبارک رمضان کالاهای اساسی در حال توزیع است که در این زمینه ۳۳۵ تن برنج هندی، ۵۰۰ تن برنج هومالی، ۳۱۳ تن شکر و ۳۵۰ تن گوشت مرغ منجمد توزیع می‌شود‏‎.

نسخه مناسب چاپ