انهدام شبکه آدم‌ربایی در قم به سردستگی ‌یک زن
سرویس حوادث: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قم از شناسایی و دستگیری یک شبکه ۸نفره گروگانگیری و آدم ربایی در قم خبر داد.

به گزارش تسنیم، ‌ حجت الاسلام و‌المسلمین حسن غریب از کشف و شناسایی یک شبکه ۸ نفره گروگانگیری و آدم ربایی در قم خبر داد و اظهار داشت: متهمان که به صورت شبکه ای و گروهی اقدام به ۶ فقره آدم‌ربایی، گروگانگیری و سرقت اموال اتباع افغانستانی کرده بودند، دستگیر و روانه زندان شدند.

وی با اشاره به اینکه متهم اصلی سردستگی این باند، یک خانم بود، گفت: با رصد فنی و حرفه‌ای پلیس آگاهی و دستورات قضایی و پیگیری‌های شعبه ۱۳ بازپرسی استان به سرعت گروگان‌ها آزاد و تمامی متهمان بازداشت شدند و برای آنها پرونده قضایی تشکیل شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قم، با بیان اینکه این متهمان طعمه‌های خود را از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی انتخاب می‌کردند، تاکید کرد: این شبکه اغلب در شبکه اجتماعی فیس‌بوک با اتباعی که قصد تهیه ویزا برای کشور‌های خارجی را داشتند، آشنا می شدند و با برقراری ارتباط با آنان، وعده اخذ ویزا برای کشور‌های دیگر را به آنان می‌دادند و پس از جلب اعتماد،آن ها برای انجام امور اداری و اسکان چند روزه متقاضیان ویزا، با آنان قرار ملاقات می گذاشتند و در آن محل اقدام به آدم ربایی و سرقت اموال آنان می‌کردند.

غریب، با بیان اینکه متهمان با بستن دستان و چشمان گروگان‌ها و توسل به زور و ضرب و جرح و آزار و اذیت گروگان‌ها از آنها اخاذی و اقدام به سرقت اموال آنان کرده اند، افزود: متهمان پس از آن که گروگان‌ها را به مخفیگاه خود در اطراف شهر قم می‌بردند، از آن ها فیلم می گرفتند و خانواده های آن ها را در قبال پرداخت پول تهدید می‌کردند.

وی مشارکت در آدم ربایی، سرقت مقرون به آزار و حبس غیرقانونی و تحصیل مال از طریق نامشروع را از جرایم متهمان این شبکه بیان کرد و گفت: مدارک هویتی، دلار، ارز دیجیتال، طلا و زیورآلات و ساعت مچی، گوشی تلفن همراه و لوازم جانبی آن، البسه و وسایل شخصی از مواردی است که در این آدم ربایی از گروگان‌ها با توسل به زور و آزار ربوده شده است.

نسخه مناسب چاپ