چهل سال پیش…
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز یکشنبه ۱۰ شهریور ماه ۱۳۵۳ (برابر با ۱۳ شعبان ۱۳۹۴، اول سپتامبر ۱۹۷۴) نقل شده است
تکلیف زمین‌های تفکیکی تا دو ماه دیگر روشن می‌شود
تکلیف قطعی زمینهائی که نقشه تفکیکی آنها به شهرداری تسلیم شده است، ظرف دو ماه باید روشن شود.
امروز اعلام شد: مطابق بخشنامه‌ای که اخیراً از جانب ثبت اسناد و املاک کشور، به کلیه سردفتران اسناد رسمی تهران ابلاغ شده است، ماده ۱۰۱ قانون شهرداری‌ها در مورد شهرهائی‌که نقشه جامع ندارند، منحصراً نسبت به اراضی در شهر و حریم آن لازم الاجرا است و نسبت به غیر از اراضی محاکم و ادارات ثبت، راساً عمل خواهند کرد.مطابق ماده ۱۰۱ قانون اصلاحی شهرداری‌ها، ادارات ثبت مکلفند در موقع تقاضای تفکیک اراضی محدوده شهر و حریم آن، عمل تفکیک را طبق نقشه‌ای انجام دهند که قبلاً به تصویب رسیده باشد، نقشه‌ای که مالک برای تفکیک زمین خود تهیه می‌نماید در قبال رسید تسلیم می‌کند، باید حداکثر ظرف دو ماه از طرف شهرداری، تفکیک قطعی آن معلوم و کتباً به مالک ابلاغ شود.

بازیهای آسیائی با شکوه فراوان آغاز شد
حماسه پرشکوه آسیا، ساعت سه و نیم بعد از ظهر امروز در استادیوم یکصد هزار نفری آریا‌ مهر آغاز شد. قهرمانان آسیا در محیطی سرشار از همبستگی، صفا و صمیمیت بمصاف یکدیگر میروند تاتوان این قاره کهن را به نمایش بگذارند.
گزارش خبر نگار ما حاکیست: سرود ملی نواخته شد و ورزشکاران و سرپرستان با صفوف منظم وارد محوطه شدند و در جاهای خود مستقر گردیدند. در اینموقع رئیس فدراسیون بازیهای آسیائی خیر مقدم گفت و گزارش رئیس کمیته تشکیلاتی بازیهای آسیائی تهران باستحضار رسید.در پنجمین قسمت از برنامه گشایش بازیهای آسیائی پس از سخنرانی افتتاحیه پنجهزار کبوتر سپید و هزاران بادکنک رنگی فضای استادیوم را پر کرده و سپس مراسم برافراشتن پرچم هفتمین دوره بازیهای آسیایی انجام گردید.

شرایط بازنشستگی کارگران تغییر می‌کند
از طرف وزارت رفاه هیئتی مامور بررسی و تجدید نظر در قانون بیمه‌های اجتماعی شد.
این هیئت که مرکب است از کارشناسان بیمه و امور درمانی با توجه به تجدید نظر در برنامه عمرانی پنجم و برنامه‌های رفاه اجتماعی در مواد قانون تغییراتی در جهت منافع کارگران بیمه شده خواهند داد.از جمله این تغییرات تجدید نظر در شرایط بازنشستگی بیمه شدگان و استفاده آنان و خانواده‌هاشان از مزایای مستمری بازنشستگی ـ از کار افتادگی ـ فوت می‌باشد.

عالیترین نشان لبنان برای بنیانگذار فقید اطلاعات
بعنوان سپاس از خدمات سناتور فقید عباس مسعودی بنیانگذار موسسه اطلاعات، امروز نشان عالی «ارز ملی» لبنان از جانب سلیمان فرنجیه رئیس جمهور آن کشور توسط سفیر لبنان در تهران به فرهاد مسعودی فرزند بنیانگذار فقید موسسه اطلاعات اهداء شد.در این مراسم اهداء این نشان که جمعی از دوستان مرحوم مسعودی و همچنین سردبیران نشریات موسسه اطلاعات حضور داشتند.

زائران حج بیمه شدند
امروز قراداد بیمه حجاج بین دکتر آزمون معاون نخست‌وزیر و سرپرست سازمان اوقاف و دکتر کاتوزیان مدیر عامل بیمه ایران امضاء شد.
براساس این قرارداد کلیه زائران، سرپرستان کاروانها، خدمه کاروانها، روحانیون، پزشکان؛ اعضای هیئت شیر و خورشید، پیشاهنگان اعضای ستاد عملیات حج از مقررات بیمه حوادث و عمر استفاده خواهند کرد.
به ورثه هر بیمه شده که به‌طور عادی به هر دلیلی فوت کند مبلغ ۲۰۰ هزار ریال پرداخت خواهد شد و در صورتیکه بیمه شده در اثر حادثه فوت کند حق بیمه وی ۴۰۰ هزار ریال خواهد بود. اگر بیمه شده براثر حادثه دچار نقص عضو دائم شود از مبلغ ۴۰۰ هزار ریال برخوردار خواهد بود.

ایران در پروژه‌های افغانستان سرمایه‌گذاری می‌کند
عباس خلعتبری وزیر خارجه دیروز با رضایت کامل از مذاکرات و سفر پنج روزه به کشور همسایه شرقی، افغانستان، به تهران بازگشت. خلعتبری گفت پذیرائی گرمی که دولت افغانستان از وی و اعضاء هیئت‌اش به عمل آورد، او را عمیقاً تحت تأثیر قرار داده است.در پایان مذاکرات «مهم و پر ثمر» وزیر خارجه ایران با رهبران کابل، اعلامیه یا بیانیه مشترکی انتشار نیافت ولی یکی از اعضاء عالیرتبه هیئت وزیر خارجه به اطلاعات گفت، مذاکرات کابل بار دیگر نشان داد که مناسبات و همکاری‌های ایران و افغانستان را آینده‌ای تابناک و پرثمر انتظار می‌کشد.ای مقام گفت که میان ایران و افغانستان هیچگونه مسئله خاصی که سد راه توسعه روابط باشد وجود ندارد.

code

نسخه مناسب چاپ