شورای هماهنگی بخش تعاون تشکیل می شود
شورای هماهنگی بخش تعاون بر اساس سند جدید توسعه این بخش که اخیراً توسط رئیس جمهوری ابلاغ شده، در عالی ترین سطح مدیریتی تشکیل می شود.

مهدی مسکنی معاون تعاون وزیر تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی با اعلام این مطلب به فارس ‌افزود: سند توسعه بخش تعاون که اسفند سال قبل در هیات دولت تصویب شده بود،‌ در ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ از سوی رئیس جمهوری برای اجرا ابلاغ شد.

وی در مورد این که سند توسعه بخش تعاون ظرف چه مدت تهیه و تصویب شد، افزود: این سند بعد از دستور رئیس جمهوری تهیه و به مدت ۶ ماه در کمیسیون های تخصصی و اصلی و فرعی دولت بررسی شد، سپس برای تصویب به صحن دولت رفت و بعد از تصویب در هیات دولت، در ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ از سوی رئیس جمهوری برای اجرا ابلاغ شد.

معاون تعاون وزیر کار همچنین در مورد این که آیا این اولین سند توسعه تعاون است،‌گفت: قبلا هم در سال ۱۳۹۱ یک سند توسعه تعاون تهیه شده بود که در عمل اجرا نشد و این سند در واقع اصلاحیه سند قبلی توسعه تعاون است که به تازگی ابلاغ شد.

مسکنی همچنین در مورد مهمترین بخش سند توسعه تعاون، گفت: بند اساسی این سند پیش‌بینی «شورای هماهنگی تعاون» به ریاست رئیس جمهوری و دبیری معاون تعاون وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی است .وی گفت: شورای هماهنگی تعاون برای پیگیری اجرای سند توسعه تعاون مرکب از رئیس چمهوری و ۷ وزیر جهاد کشاورزی، کار،‌ صنعت،اقتصاد، آموزش و پرورش، علوم، راه و شهرسازی و دو رئیس دستگاه شامل سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و سازمان اداری و استخدامی تشکیل می‌شود.

نسخه مناسب چاپ