هدفگذاری سازمان صمت آذربایجان شرقی برای راه اندازی و توسعه ۷۰۰ واحد صنعتی‏
تبریز ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از هدفگذاری این سازمان برای راه‌اندازی ۵۰۰ واحد صنعتی و توسعه ۲۰۰ واحد صنعتی در این استان در سال جاری خبرداد‏‎.

‎صابر پرنیان در جمع خبرنگاران با بیان این که تحقق شعار سال با تسهیل در بخش‌های سرمایه‌گذاری و تولید محقق می‌شود، اظهارداشت: با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال مهار تورم و رشد تولید از سوی رهبر معظم انقلاب، سازمان صمت استان آذربایجان شرقی نیز برنامه‌های ویژه‌ای برای تحقق شعار سال تدوین کرده است‏‎.

‎وی با بیان این که تولید یکی از پایه‌های اساسی اقتصاد کشور است، گفت: با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب که تولید را به عنوان یکی از کلیدهای نجات کشور از مشکلات اقتصادی عنوان کردند، سازمان صمت نیز برای افزایش تولید در استان آذربایجان شرقی، راه اندازی واحدهای جدید صنعتی و طرح‌های توسعه‌ای را در دستور کار قرار داده است‎.

‎پرنیان با اشاره به دیگر برنامه‌های سازمان صمت با هدف تحقق شعار سال، ادامه داد: ارتقای ظرفیت ۴۰۰ واحد تولیدی استان آذربایجان شرقی به بیش از ۲ برابر وضعیت فعلی از دیگر برنامه‌های این سازمان به منظور تحقق شعار سال است‎.‎‏ وی گفت: رشد تولید از طریق ارتقای ظرفیت تولید محصولات منتخب به بیش از ۲ برابر وضعیت فعلی مانند افزایش ظرفیت تولید شیشه، محصولات پتروشیمی، دارو، مواد شیمیایی و پلیمری، تراکتور، فولاد، لوازم خانگی، پوشاک و نساجی، کامیون و کامیونت، اتوبوس، ام دی اف و نئوپان، کاغذ و کارتن، روغن موتور، الکتروموتور، پمپ و بردهای الکترونیکی از اهداف تدوین شده است‎.

‎پرنیان با اشاره به اهمیت شناسایی و پایش مگاپروژه‌های سرمایه‌گذاری در استان آذربایجان شرقی، افزود: شناسایی و پایش ۵۰ مگاپروژه جدید در سال جاری و تکمیل مگاپروژه‌های تدوینی پارسال تأثیر به سزایی در افزایش تولید در این استان خواهد داشت.

نسخه مناسب چاپ