رسانه های اسرائیل: تل آویو از برد موشک های ایرانی حماس غافلگیر شد
سرویس خارجی: رسانه های رژیم صهیونیستی از جمله «اسرائیل تودی» با اشاره به سخنان سردار نقدی نوشتند، به‌رغم امیدواری اسرائیل و غرب برای خلع سلاح حماس، ایران اعلام کرده، می‌خواهد علاوه بر غزه، کرانه باختری را نیز مجهز به سلاح کند.
«اسرائیل تودی» با اشاره به اینکه برد موشک‌های ایرانی حماس، اسرائیل را غافلگیر کرد، نوشت: اسرائیل و برخی کشورهای غربی هنوز ابراز امیدواری می‌کنند به عنوان یکی از نتایج جنگ اخیر غزه، حماس خلع سلاح شود اما حماس و حامیان آن در ایران برنامه‌های بسیار متفاوتی دارند.
در ادامه این گزارش آمده است: نه تنها غزه خلع سلاح نمی‌شود بلکه مقامات ایرانی متعهد شده‌اند به طور قابل توجهی، قدرت نظامی در کرانه باختری را نیز تقویت کنند. در همین راستا محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین ایران گفته است تسلیح کرانه باختری آغاز شده و تسلیحات برای مردم این منطقه ارسال خواهد شد. اسرائیل تودی، نوشت: نقدی همچنین گفته است، ایران بسیاری از ظرفیت‌های حماس در جنگ امسال را تامین کرده و درعین حال هشدار داده که صهیونیست‌ها باید بدانند، جنگ بعدی به مرزهای کنونی محدود نخواهد بود و مقاومت فلسطین آنها را به عقب خواهند راند.
درچنین شرایطی روزنامه یدیوت آهارانوت چاپ رژیم صهیونیستی در گزارشی با عنوان «تابستان فراموش نشدنی اسرائیل» نوشت: تمامی بخش های اقتصادی اسرائیل در جریان جنگ غزه در تیررس موشک‌های فلسطینی قرار داشت و این امر خسارت‌های اقتصادی بسیاری بر جا گذاشت که بیش از دو میلیارد دلار برآورد شده است. این درحالی است که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ادعا کرد با آتش‌بس در نوار غزه موافقت کرد تا بتواند با هرگونه تهدیدهای منطقه‌ای احتمالی مقابله کند. بنیامین نتانیاهو گفت: ما ۵۰ روز جنگیدیم و می‌توانستیم ۵۰۰ روز دیگر نیز بجنگیم، اما در وضعیتی هستیم که به نظر می‌رسد داعش در دروازه‌های اردن و القاعده در جولان و حزب الله در مرزهای لبنان است. خبر دیگر اینکه وزارت جنگ رژیم صهیونیستی به سیاستمداران این رژیم پیشنهاد داد در مذاکرات آتش‌بس دائم، محدودیت‌ها بر غزه را کاهش دهند چراکه این مسئله به حفظ آرامش کمک می‌کند و این به نفع اسرائیل است.
خبر دیگری حاکیست یک نظامی رژیم صهیونیستی بر اثر جراحاتی که در جنگ غزه بر او وارد شده بود، دیروز به هلاکت رسید. «شهار شالو» شصت و هفتمین نظامی صهیونیستی بود که در عملیات صخره سخت کشته شد.
اجلاس بازسازی غزه
وزرای خارجه آمریکا و مصر در گفت‌وگویی تلفنی درباره آمادگی برای برگزاری اجلاس بین‌المللی بازسازی غزه تبادل نظر کردند. قرار است مصر با همکاری نروژ این اجلاس را برگزار کنند. درتحولی دیگر منابع آگاه فلسطینی از آغاز مجدد مذاکرات غیر مستقیم با رژیم صهیونیستی طی ۲۴ساعت آینده خبر دادند. این منابع توافق آتش بس گروه‌های مقاومت فلسطین با رژیم صهیونیستی را شکننده توصیف کردند و درباره احتمال از سرگیری جنگ هشدار دادند چرا که اسرائیل تاکنون شروط مقاومت از جمله بازگشایی پنج گذرگاه میان نوارغزه و رژیم صهیونیستی را اجرایی نکرده است. خبر دیگری حاکیست هیأتی از رهبران بلند پایه حماس در دیدار با نبیه بری رئیس پارلمان لبنان از مواضع پایدار وی در همبستگی با نوار غزه تقدیر و تشکر کرد.
خبر دیگر اینکه فعالان گروه فمنیستی «لیلیث» بلژیک در اقدامی جنجالی و در اعتراض به تسهیل ارسال سلاح برای رژیم صهیونیستی، به فرودگاه لی‌یژ رفتند و با صدها لیتر خون مصنوعی، این فرودگاه را به رنگ قرمز درآورند. شماری از فعالان انگلیسی هم در اعلام حمایت از فلسطین اسکناس‌هایی با شعار «فلسطین را آزاد و اسرائیل را تحریم کنید» را در برخی شهرهای انگلیس منتشر کردند. این درحالی است که رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ۴۰۰ هکتار از اراضی فلسطینیان را ضمیمه سرزمین‌های اشغالی می‌کند. بنا بر اعلام ارتش این رژیم، فلسطینیان ۴۵ روز فرصت دارند نسبت به این تصمیم اعتراض کنند.
انفجار در کرانه باختری
با منفجر شدن دو بمب در یک ایستگاه اتوبوس در مناطق صهیونیست‌نشین نابلس خسارت‌هایی به آن وارد شد. این انفجار تلفات جانی نداشت اما به ایستگاه مذکور خسارت‌هایی وارد کرد. پس از وقوع انفجار، نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی به سرعت خود را به محل رساندند و راههای منتهی به آن را بستند و عملیات تحقیق آغاز شده است. هنوز اطلاعاتی در مورد افرادی که در این انفجار دست داشته‌اند منتشر نشده است.

نسخه مناسب چاپ