هشدار وزارت میراث فرهنگی در باره تورهای گردشگری به مصر
 

روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در حال حاضر برگزاری هرگونه سفر گروهی و اجرای تورهای گردشگری به مقصد کشور مصر توصیه نمی‌شود و مورد تأیید معاونت گردشگری نیست.

به گزارش میراث آریا، در این اطلاعیه آمده است: نظر به اینکه در حال حاضر روابط سیاسی رسمی بین دو کشور ایران و مصر برقرار نیست، بنابراین تا زمانی که امکان سفر به آن کشور از طریق مبادی قانونی اعلام نشده و وضعیت حقوق گردشگران ایرانی و نحوه پیگیری آن در مقصد مشخص نیست، برگزاری هرگونه سفر گروهی و اجرای تور گردشگری به مقصد مذکور توصیه و تأیید نمی‌شود.مراتب از سوی وزارت امور خارجه در حال پیگیری بوده و در صورت تأیید به اطلاع دفاتر خدمات مسافرتی و عموم خواهد رسید. بنابراین در شرایط کنونی، عواقب و پیامدهای احتمالی برگزاری هرگونه سفر گروهی به مقصد کشور مصر، به عهده دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرتی مجری و مسافران این تورها خواهد بود.

پایگاه خبری مصراوی چندی پیش به نقل از احمد عیسی ـ وزیر گردشگری مصر ـ از صدور روادید (ویزا) ‌ مصر برای گردشگران ایرانی خبر داد. وی در یک نشست خبری اعلام کرد که کشورش به شهروندان چین، هند، رژیم صهیونیستی، ترکیه، ایران، مراکش و الجزایر ویزای گردشگری و تسهیلات دیگر می‌دهد. البته او تأکید کرد که شهروندان ایرانی فقط از طریق شرکت‌های گردشگری می‌توانند وارد مصر شوند و فقط به «جنوب سینا» سفر کنند.

محمدحسین سلطانی فرد ـ رئیس دفتر حافظ منافع ایران در مصر ـ پس از اعلام این خبر در توئیتر نوشت: «گردشگران از طریق شرکت‌ها و تورهای جهانگردی و بر اساس برنامه‌ای که مورد توافق دو کشور قرار خواهد گرفت وارد مصر خواهند شد. ویزا در فرودگاه صادر

می‌شود.»

نسخه مناسب چاپ