قدردانی از استاد دکتر جواد صفی‌نژاد در خانه هنرمندان
 

مراسم قدردانی از استاد دکتر جواد صفی‌نژاد و نمایش مستند «زنده‌ام به جستجو» درباره این استاد سه‌شنبه ۱۱ شهریور از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در سالن ناصری خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

استاد دکتر جواد صفی‌نژاد، جغرافی‌دان و مردم‌شناس، پدر علم قنات ایران است. او از سال ۱۳۳۲ واردعرصه جغرافیا و تاریخ شد.پژوهش‌های این استاد در خارج ایران نیز همگی برای ایران است. او، زمانی همکار پژوهشی موسسه شرق شناسی دانشگاه مونیخ بود. بخش ایران‌شناسی این دانشگاه از وی دعوت کرده بود تا نسخه‌هایی از اسناد منحصر به فرد و قدیمی را که از ایران در آن دانشگاه وجود داشت، بخواند…

استاد دکتر جواد صفی‌نژاد تاکنون ۲۹جلد کتاب تألیف کرده‌است که محتوای همگی آنها نیز در حوزه تحقیق روی روستا و عشایر ایران است. او کتاب «تاریخ اجتماعی شهر ری» را در دست تألیف دارد و عظیم‌ترین کتاب در مورد کاریز(قنات)‌های ایران و شیوه‌های بهره‌گیری سنتی از آن در۱۰۰۰ صفحه که توسط او تألیف شده،‌ هم اکنون آماده چاپ رنگی است…فیلم زنده‌ام به جستجو نگاهی به زندگی استاد جواد صفی‌نژاد جغرافی‌دان و مردم‌شناس است با پژوهش، فیلمنامه‌ی کارگردانی منوچهر مشیری از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در خانه هنرمندان روی پرده می‌رود.

نسخه مناسب چاپ