اجرای «فرجام سفر طولانی طوبا» در تالار چهارسو
سرویس فرهنگی، هنری: نمایش «فرجام سفر طولانی طوبا» نوشته علیرضا نادری به کارگردانی محسن حسن زاده از روز گذشته در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت.

به گزارش خبرنگار ما، محسن حسن زاده کارگردانی این اثر نمایشی در این زمینه گفت: روبروی من با این نمایشنامه به دورانی بر می‌گردد که دانشجو بودم. این اثر جزو نوشته‌های علیرضا نادری است که تا به حال به صحنه نرفته است. آدم‌های این اثر خیلی از ما دور نیستند. شاید یک فاصله یک ساعته از پایتخت تا رسیدن به این آدم‌ها زمان وجود داشته باشد. آن‌ها آدم‌هایی هستند که در روستاهای کویری در حومه شهر قم زندگی می‌کنند.

وی افزود: در این نمایشنامه به لحاظ تاریخی به دوران پیش از انقلاب بر می‌گردد. در این قصه از سرنوشت آدم‌هایی می‌گوییم که برای امرار معاش خود مجبورند کوچ کنند و ۹ ماه از خانه و خانواده و زندگی‌شان دور باشند. این آدم‌ها از آن زمان تاکنون هنوز با این مسأله دست به گریبان هستند.

احمد سلیمانی،‌ مجری طرح و یکی از بازیگران این اثر نمایشی نیز گفت: ما این نمایشنامه را در شهر قم و با هنرمندان قمی به تولید رساندیم. این نمایشنامه به لحاظ لهجه و اصطلاحات خاص ویژ‌گی‌هایی داشت. به همین دلیل به یک جمع درجه یک نیاز داشتیم که بتوانند از پس این متن برآیند.

نمایش «فرجام سفر طولانی طوبا» نوشته علیرضا نادری و کارگردانی محسن حسن زاده هر روز غیر از شنبه‌ها ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر اجرا می‌شود.

نسخه مناسب چاپ