تعدیل ۴۵ درصدی مالیات اصناف با پیگیری دادستان قزوین‏
قزوین ـ خبرنگار اطلاعات: دادستان عمومی و انقلاب قزوین از کاهش حدود ۱۷ میلیارد تومانی مالیات تشخیصی اصناف طی پارسال خبر داد‎.

‎حسین رجبی با اشاره به تعدیل ۴۵ درصدی مالیات اصناف طی پارسال افزود: دستگاه قضایی استان قزوین طی پارسال در مورد شناسایی اصناف و اشخاص دارای فرار و کتمان مالیاتی و پیگیری بازپرداخت مالیات معوق، ورود جدی داشت و در همین راستا «کارگروه مبارزه با فرارهای مالیاتی» در دادستانی مرکز استان تشکیل و جلسات این کارگروه به صورت مستمر برگزار شد‏‎.

‎وی ادامه داد: همچنین دادستانی قزوین برای احیاء حقوق عامه و در پی گلایه‌های مکرر برخی از مودیان مالیاتی به خصوص اصناف نسبت به نرخ‌های مالیاتی؛ در این حوزه نیز ورود جدی داشت و موارد تحت بررسی و پیگیری ویژه قرار گرفت، که بر این اساس چندین نشست با هدف ایجاد شفافیت در اجرای قانون پایانه فروشگاهی سامانه مودیان برای مطالبه مالیات با حضور مدیران اجرایی تمامی اتحادیه‌های اصناف برگزار شد و مسائل، مشکلات و چالش‌ها به صورت کارشناسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت‎. ‎وی ادامه داد: پس از بررسی مجدد مالیات تمامی اصناف و با پیگیری‌های دادستانی؛ حسب اعلام اداره کل امور مالیاتی استان قزوین، تاکنون حدود ۱۷ میلیارد تومان از مالیات اصناف و همچنین مالیات بر ارزش افزوده کاهش یافته است، که نشان از تعدیل ۴۵ درصدی آن دارد‏‎.

نسخه مناسب چاپ