اعلام برنامه‌های‌ «شب های قدر» در حرمین امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س)
 

سرویس شهرستان ها: ویژه برنامه های برپایی مراسم شب های قدر در حرم مطهر امام رضا ( ع) در مشهد و حرم مطهر حضرت معصومه ( س) در قم اعلام شد.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده، یکشنبه بیستم فروردین ماه، مراسم احیاء شب نوزدهم ماه مبارک رمضان از ساعت ۲۰و ۳۰ دقیقه با قرائت کلام الله مجید و قرائت دعای جوشن کبیر توسط علی برادران از مداحان حرم مطهر رضوی آغاز می‌شود.

مراسم احیا و قرآن‌به‌سر شب نوزدهم ماه رمضان در حرم مطهر رضوی توسط آیت‌الله سید احمد علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد برگزار می شود و ذاکر و مداح این محفل هم حاج احمد واعظی خواهد بود.

احیای شب ۲۱ماه مبارک هم از ساعت ۲۰و ۳۰ دقیقه سه‌شنبه بیست و دوم فروردین ماه آغاز می‌شود. در ابتدای این مراسم زائران و مجاوران از قرائت آیات کلام الله وحی با نوای جلیل اشرفی بهره‌مند خواهند شد و سپس حجت‌الاسلام جعفر اسلامی‌فر دعای پر فیض جوشن کبیر را قرائت می‌کند و مهدی سروری به نوحه‌خوانی خواهد پرداخت. در مراسم شب قدر بیست و یکم ماه رمضان هم حجت الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.

سومین مراسم شب قدر هم همزمان با شب بیست و سوم ماه مبارک، از ساعت ۲۰پنجشنبه ۲۴فروردین ماه و با محفل قرآنی ترتیل‌خوانی سوره‌های روم، دخان و عنکبوت آغاز می‌شود و قاریان بین‌المللی حرم مطهر رضوی یکی از باشکوه‌ترین محافل قرآنی را با حضور زائران حضرت رضا(ع) برپا خواهند کرد.

همچنین سیدمهدی میرداماد از مداحان برجسته کشور دعای پرفیض جوشن کبیر را همراه با زائران زمزمه خواهد کرد و پس از آن مراسم سخنرانی و قرآن‌به‌سر، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین‌ مسعود عالی برگزار خواهد شد.

برنامه‌های حرم حضرت معصومه (س)

حجت الاسلام غفاری رئیس اداره مراسم و تبلیغات حرم مطهر حضرت معصومه ( س) از برگزاری مراسم شب‌های قدر در حرم مطهر حضرت معصومه (س) خبرداد و اظهارداشت: مراسم احیا در شب‌های ۱۹، ۲۱و ۲۳ماه مبارک رمضان از ساعت ۲۲آغاز خواهد شد.

به گزارش ایسنا، وی گفت: امروز یکشنبه ۲۰فروردین مصادف با شب ۱۹ماه مبارک رمضان از ساعت ۲۲دعای افتتاح با صدای حجت الاسلام والمسلمین ضیایی و از ساعت ۲۳دعای جوشن کبیر با صدای عباس حیدر زاده قرائت می‌شود و از ساعت ۳۰ دقیقه بامدادسخنرانی و بر سر گذاشتن قرآن توسط حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی دنبال خواهد شد.

غفاری ادامه داد: سه شنبه شب مصادف با شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان و شهادت امیرالمؤمنین (ع) مناجات خوانی از ساعت ۲۲با صدای حجت الاسلام والمسلمین ضیایی، قرائت دعای جوشن کبیر از ساعت ۲۳با صدای سیدمهدی میرداماد و سخنرانی و بر سر گذاشتن قرآن از ساعت ۳۰ دقیقه بامدادتوسط حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین مؤمنی آغاز می‌شود.

وی افزود: مراسم شب ۲۳ماه مبارک رمضان هم پنج شنبه شب از ساعت ۲۲با قرائت دعای کمیل با صدای رضا ایزدی آغاز می‌شود و از ساعت ۲۳سیدعلی حسینی نژاد دعای جوشن کبیر را قرائت خواهد کرد و سخنرانی و احیا هم از ساعت ۳۰ دقیقه بامدادتوسط آیت الله سیدمحمدمهدی میرباقری برگزار خواهد شد.غفاری تاکید کرد: مراسم شب‌های قدر در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر برگزار و صوت مراسم در تمامی صحن‌ها و رواق‌ها پخش خواهد شد .

همچنین مراسم هر ۳شب به طور زنده از شبکه ۲ سیما، پرتال آستان مقدس حضرت معصومه (س) و سایت‌های تکیه و هیات آنلاین منعکس می شود.

نسخه مناسب چاپ