اخبارکوتاه
اجرای رزمایش کمک‌های مومنانه با توزیع ۲۵هزار بسته معیشتی در میان نیازمندان یزد

یزد ـ خبرنگار اطلاعات: فرمانده سپاه الغدیر استان یزد از برگزاری دومین مرحله رزمایش نهضت کمک‌های مومنامه در سال جدید در این استان با تهیه و توزیع بیش از ۲۵ هزار بسته معیشتی در میان نیازمندان خبر داد‎.

‎سردار حسین زارع کمالی در حاشیه برگزاری رزمایش نهضت مومنانه به مناسبت ماه مبارک رمضان گفت: دومین مرحله رزمایش کمک‌های مومنامه در سال «مهار تورم رشد تولید» در استان یزد به یاد ۴ هزار شهید استان با تهیه و توزیع بیش از ۲۵ هزار بسته معیشتی در میان نیازمندان در حال اجراست‎.‎وی با بیان این که این بسته‌ها حاوی اقلام مختلف غذایی و از جمله حبوبات و پروتئین است، گفت: ارزش تقریبی هر بسته معیشتی تهیه شده یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و مجموع کل بسته‌های تهیه شده از ۲۸ اسفندماه تاکنون بالغ بر ۴۰ هزار بسته بوده است‏‎.

اهدای ۱۸۰۰ نسخه کتاب به کتابخانه دانشجوی ملایر‏

ملایر ـ خبرنگار اطلاعات: مسئول کتابخانه دانشجو ملایر استان همدان گفت: در اجرای سنت حسنه وقف، در سالی که گذشت بیش از ۱۸۰۰ نسخه کتاب به کتابخانه دانشجوی این شهر اهدا شد‏‎.

‎مریم هنرجو اظهارداشت: چند سالی است که طرح اهدای کتاب به کتابخانه‌های عمومی به رشد و غنای مخازن کتابخانه‌های عمومی کمک شایانی کرده است و از این رو در سالی که گذشت کتابخانه دانشجو پذیرای ۱۸۱۷ نسخه از کتاب‌های مردم خیر و نیک اندیش ملایر بود‎.‎وی گفت: علاقه‌مندان برای مشارکت در این طرح با سنت حسنه وقف که از ویژگی‌های بارز شهرستان ملایر است، می‌توانند کتاب‌های کتابخانه‌های شخصی خود را به کتابخانه‌های عمومی اهدا کنند‎.

‏۴۶ هزار خانوار زیر پوشش خدمات کمیته امداد استان مرکزی قرار دارند

اراک ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی گفت: ۱۳۱ خانواده زیرپوشش این نهاد حمایتی پارسال با پرداخت حق بیمه اجتماعی، توانمند شدند و از گردونه حمایتی این نهاد بیرون رفتند.‏

مجید مومنی افزود: ۴۶ هزار خانوار با ۸۵ هزار نفر جمعیت تحت پوشش خدمات کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی قرار دارند و زنان تحت حمایت کمیته امداد با رسیدن به سن ۵۵ سالگی و پرداخت ۱۰ سال حق بیمه و مردان تحت حمایت با رسیدن به ۶۰ سالگی و پرداخت ۱۰ سال حق بیمه بازنشسته می‌شوند‏‎.

امضای تفاهم‌نامه کاشت ۱۵ میلیون اصله نهال در لرستان

خرم‌آباد ـ خبرنگار اطلاعات: در جلسه‌ای با حضور حسین میرزایی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان و بهمن جعفری رئیس سازمان صمت این استان تفاهم نامه کاشت ۱۵ میلیون اصله نهال در مدت ۴ سال امضا شد‏‎.

‎در این جلسه پس از بحث و بررسی‌های لازم و با عنایت به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر نهضت سرسبزی ایران و دستور رئیس‌جمهوری در خصوص اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد اصله درخت و در راستای حفاظت و احیای مناطق آسیب دیده در معادن استان لرستان این تفاهم نامه منعقد شد‎.‎دراین جلسه مقرر شد برای حفاظت و احیای مناطق آسیب دیده و برگشت اکوسیستم به حالت تعادل، سازمان صمت توسط معدن داران و صنایع بزرگ و کوچک استان لرستان و با همکاری و نظارت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری ۱۵ میلیون اصله نهال طی مدت ۴ سال تولید و در محل‌های مشخص شده با اولویت مناطق تخریب شده توسط معدن داران، کاشته و نگهداری شود‏‎.

ضرورت ارائه تسهیلات به کارآفرینان در بخش کاکی

کاکی ـ خبرنگار اطلاعات: در نشست بخشدار کاکی استان بوشهر با مشاور امور اشتغال و کارآفرینی، وضعیت اشتغال در این کاکی بررسی شد‏‎.

‎بخشدار کاکی با تأکید بر ظرفیت و پتانسیل مشاغل خرد و خانگی در ایجاد اشتغال و لزوم ارائه تسهیلات به متقاضیان و کارآفرینان، اظهارداشت: در اجرای شعار سال که «مهار تورم و رشد تولید» نام گرفته است باید بانک‌ها در این خصوص همراهی بیشتری کنند‌‏‎.

‎حسن حیدری با اشاره به ضرورت رفع موانع ارائه تسهیلات کم بهره برای تولید و اشتغال آفرینی گفت: طرف سخن ما بانک‌های عاملی هستند که سالیان طولانی اعتبارات شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، دستگاه‌های اداری و بخش کشاورزی را در اختیار دارند‎.‎وی اظهار داشت: موانع و مشکلات مرتبط با تولید باید در کارگروه رفع موانع تولید مورد بررسی قرار گیرد و از اینرو بانک‌ها از ارائه بخشنامه‌های خودسرانه خودداری کنند.‏

خلع ید ۱۶۵ هزار مترمربع از زمین‌های بلاتکلیف شهرک‌های صنعتی استان گلستان‏

گرگان ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس کل دادگستری استان گلستان از خلع ید ۱۶۵ هزار مترمربع از زمین‌های بلاتکلیف در شهرک‌های صنعتی این استان برای واگذاری به سرمایه‌گذاران جدید خبر داد‎.

‎حیدر آسیابی گفت: این زمین‌ها سال‌ها در اختیار افرادی قرار گرفته بود که می‌خواستند کارخانه راه بیاندازند، اما بلاتکلیف رها شده بود که با شکایت شهرک‌های صنعتی استان گلستان این زمین‌ها با رای دادگاه‌های استان، خلع ید و برای استقرار صنایع جدید به سرمایه‌گذاران متقاضی واگذار شد‎.‎آسیابی گفت: پارسال ۷۴ واحد تولیدی تعطیل با همکاری و تعامل دستگاه قضایی و دستگاه‌های اجرایی دوباره به تولید بازگشتند ‏‎.

نسخه مناسب چاپ