اخبارکوتاه
شناسایی هویت ۲ شهید اصفهانی دوران دفاع مقدس

سرویس خبر:مسئول مرکز ایثارگران سپاه صاحب‌الزمان(عج) اصفهان گفت: هویت ۲شهید دفاع مقدس اهل این استان که پیکر آن ها بتازگی تفحص شده است، شناسایی شد .

به گزارش ایرنا،سرهنگ سیدمهدی طباطبایی افزود: با تلاش گروه‌های تفحص، هویت ۲نفراز شهدای تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس متعلق به استان از طریق پلاک هویت آن ها احراز و شناسایی شد و این شهدا متعلق به شهرستان‌های خمینی شهر و فلاورجان هستند. وی ادامه داد: شهید اکبر مهری فرزند غلامحسین متولد ۱۳۴۳در خمینی شهر، یکی از این شهداست که بر اساس اطلاعات هویتی‌اش، ۲۰بهمن سال ۱۳۶۱در منطقه فکه به شهادت رسیده است. همچنین شهید بهمن بابایی بندراتی فرزند اسفندیار، متولد ۱۳۳۶اهل فلاورجان، دیگر شهید شناسایی شده است که در ۲۱بهمن سال ۱۳۶۱در شوش به فیض شهادت نائل آمده است. طباطبایی افزود: پیکر مطهر این ۲شهید در روزهای آینده برای برگزاری مراسم تشییع و خاکسپاری به خانواده‌هایشان تحویل داده خواهد شد.

کودکان ۳ هزار ساله سر از خاک قزوین بیرون آوردند

سرویس خبر: اسکلت کودکان سه هزار ساله با تلاش پژوهشگران باستان‌شناسی دانشگاه تهران در قره‌تپه سگزآباد قزوین کشف شد.

به گزارش ایسنا، در کاوش گروه باستان‌شناسی دانشگاه تهران در قره تپه سگزآباد که به سرپرستی دکتر مصطفی ده‌پهلوان انجام شد، مجموعه تدفین جانوری و انسانی کشف شد.

ده‌پهلوان درباره این یافته باستان‌شناسان دانشگاه تهران، گفت: این مجموعه با مساحت ۵ مترمربع وارتفاع ۱۲۰سانتی‌متر با وزنی حدود ۱۰تن شامل بقایای ۹ کودک، نوزاد و جنین، بقایای ۲ اسب بالغ، ۲ بز و گوسفند است. به دلیل فراهم نبودن شرایط مطلوب در گورستان قره‌تپه، این مجموعه کشف‌شده با رعایت موازین حفاظتی و مرمتی به عنوان یک اثر موزه‌ای برای نمایش و نگهداری به شهرداری شهر سگزآباد انتقال یافت.

‎کشف ۳ تن گوشت خوک و گراز در شمال تهران‏

سرویس حوادث: معاون اجتماعی سازمان اطلاعات پلیس تهران از کشف۳۳۰۰ کیلوگرم گوشت غیرمجاز(گراز و خوک) در یک واحد صنفی فروش محصولات پروتئینی در شمال تهران، خبر داد‏‎.

‎سرگرد محمد زیدی اظهار داشت: پس از کسب خبری مبنی بر توزیع و فروش گوشت‌های غیر بهداشتی و قاچاق در یک واحد صنفی در خیابان ظفر تهران، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران نظارت بر اماکن عمومی سازمان اطلاعات پلیس تهران قرار گرفت که پس از بررسی صحت و سقم خبر دریافتی، تیمی از ماموران عملیات نظارت بر اماکن عمومی سازمان اطلاعات پلیس تهران به همراه نمایندگان سازمان غذا و دارو و کارشناسان بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران به محل مورد نظر اعزام شدند و در بازرسی به عمل آمده، ۳ تن و۳۵۲ کیلو گرم گوشت غیرمجاز و قاچاق گراز و خوک به صورت غیربهداشتی و تاریخ مصرف گذشته کشف و توقیف شد‎.‎وی با اشاره به اینکه قیمت اقلام کشف شده بیش از۲۰ میلیارد ریال است، بیان کرد: واحد صنفی متخلف که در سابق نیز مرتکب تخلف شده بود، با دستور قضایی پلمب شد و اقلام کشف شده به نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی تهران برای بررسی بیشتر تحویل داده شد‎.‎معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اطلاعات پلیس پایتخت ضمن تشکر و قدردانی بابت همکاری شهروندان با پلیس برای برقراری نظم و امنیت و جلوگیری از تخلفات سودجویان، از شهروندان خواست مراتب تخلفات را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند‏‎.

مسمومیت دانش‌آموزان دختر تعدادی از مدارس اردبیل

سرویس حوادث: مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری اردبیل از مسمومیت دانش‌آموزان دختر در تعدادی از مدارس اردبیل خبر داد.‏

به گزارش ایسنا علی محبوبی‌پور، مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری اردبیل در جمع خبرنگاران گفت: صبح دیروز در تعدادی از مدارس دخترانه اردبیل،‌ دانش‌آموزان با استشمام بوی نامطبوع، احساس سوزش در گلو و سستی مواجه شدند که بلافاصله پس از این اتفاق،‌ همه دانش‌آموزانی که احساس مسمومیت داشتند، توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند.‏ وی با اشاره به این که عمده این مسمومیت‌ها در ۲ مدرسه، خلبان ذاکر و معراج رخ داد، افزود: در تعدادی از مدارس هم به طور جزیی این اتفاق رخ داد که ۱۷۵ دانش‌آموز در این حادثه دچار مسمومیت شدند. حال تمامی این دانش‌آموزان در حال بازگشت به شرایط عادی است و خوشبختانه اتفاق حادی رخ نداده است.‏

محبوبی‌پور با بیان این‌که علایم اکثر مراجعه‌کنندگان استرس و اضطراب ناشی از ترس است، اظهار کرد: مردم و خانواده‌های عزیز اخبار مربوط را از طریق مراجع رسمی دریافت کنند و نگرانی در خصوص سلامت دانش‌آموزان نداشته باشند.‏

‎ادامه خاموشی‌ها ۲ روز پس از وقوع توفان و یخبندان در کانادا

سرویس حوادث: با گذشت ۲ روز از وقوع توفان و یخبندان در شرق کانادا که بخش‌هایی از ۲ استان «کِبک» و «انتاریو» را پوشیده از یخ کرده است، صدها هزار نفر همچنان در خاموشی به سر می‌برند و به دلیل سقوط درختان و آسیب‌دیدگی کابل‌ها، مشکل قطعی برق در برخی نواحی هنوز رفع نشده است‏‎.

‎به گزارش ایسنا به نقل از فاکس نیوز، بیشترین خاموشی‌ها مربوط به استان کِبک بوده است و مقامات محلی همچنین سومین مورد مرگ ناشی از این سرمای شدید را گزارش کردند‎.

‎مقامات بهداشتی مونترال اعلام کردند که همچنین ده‌ها نفر براثر استفاده از ژنراتورهای برق مخصوص فضای باز در داخل خانه در زمان قطعی برقِ ناشی از این توفان و یخبندان، دچار مسمومیت با گاز مونوکسید کربن شده و به بیمارستان انتقال یافته اند‎. ‎مقامات می‌گویند که بیش از ۶۰ گزارش مربوط به مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در یک روز دریافت کرده‌اند و سومین قربانی نیز براثر مسمومیت با این گاز در بیمارستان جان خود را از دست داده است.‏

نسخه مناسب چاپ