اخبارکوتاه
‎تیپ حضرت عبدالعظیم(ع) در عملیات خیبر برگ زرینی در دفاع مقدس ثبت کرد

شهرری ـ خبرنگار اطلاعات: معاون حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران گفت: تیپ حضرت عبدالعظیم(ع) در عملیات خیبر برگ زرینی در تاریخ دفاع مقدس ثبت کرد‎.

‎علی محمد اسدی گفت: تیپ حضرت عبدالعظیم(ع) در سال ۱۳۶۲ با پشتیبانی تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) تشکیل شد و با شرکت در عملیات خیبر در مدت ۷۲ ساعت حماسه‌ای بزرگ خلق کرد. برابر فرمان امام خمینی(ره) جزیره مجنون در آن زمان باید حفظ می‌شد؛ لذا تشکیل این تیپ باعث تقویت تیپ حضرت سیدالشهدا(ع) شد و فرماندهان و رزمندگان این تیپ در عملیات خیبر برگ زرینی در تاریخ دفاع مقدس ثبت کردند‎.

«محمدرضا قلندر» شهردار مشهد شد

مشهد – خبرنگار اطلاعات: محمدرضا قلندر به عنوان شصت و هشتمین شهردار مشهد مقدس انتخاب شد.

دیروز در هفتادوهفتمین جلسه علنی شورای شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، محمدرضا قلندر با ۸رای به عنوان شهردار مشهد انتخاب شد. رای بعدی متعلق به جواد اصغری با ۶رای بود. قلندر در سال‌های گذشته شهردار منطقه ۲مشهد بوده است و در کارنامه کاری او مدیرکل راه و شهرسازی استان‌های قم و خراسان رضوی هم به چشم می‌خورد.

برگزاری محفل انس با قرآن کریم در کرمانشاه

کرمانشاه – خبرنگار اطلاعات: محفل انس با قرآن کریم با حضور اقشار مختلف مردم و استاندار کرمانشاه همزمان با میلاد کریم اهل‌بیت امام حسن مجتبی(ع) در حسینیه ثقلین شهر کرمانشاه برگزار شد.

در این مراسم که با اجرای قاریان برجسته و مداحان برگزار شد، از خانواده قاریان شهید و فقید استان کرمانشاه نیز تجلیل به عمل آمد.

محمدطیب صحرایی، استاندار کرمانشاه در بخشی از این مراسم حضور یافت و نماز جماعت را هم در کنار روزه‌داران اقامه کرد.

توزیع ۳۲ هزار پرس افطار در میان نیازمندان همدان

همدان ـ خبرنگار اطلاعات: سرپرست معاونت توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان گفت: ۳۲ هزار پرس غذای گرم و افطاری در میان نیازمندان همدان توزیع شده است‎.

‎غلامرضا مجیدی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: کمیته امداد بر اساس تکالیف ذاتی خود در زمینه ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری و تعامل با خیران و مؤسسات خیریه، مراکز نیکوکاری، گروه‌های جهادی و مردم نوعدوست، طرح اطعام مهدوی را با هدف اطعام نیازمندان از ابتدای ماه مبارک رمضان آغاز کرده و توزیع بسته‌های مواد غذایی، غذای گرم و افطاری ساده ویژه خانواده‌های نیازمند زیر حمایت و غیر پوشش از اهداف اجرای اطعام مهدوی در آستانه ماه مبارک رمضان است.‏

مجیدی تاکید کرد: تاکنون با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی بیش از ۳۲ هزار و ۶۰۰ وعده‌غذای گرم به ارزش هر وعده ۵۵ هزار تومان در میان نیازمندان توزیع شد و بیش از ۸ هزار سبد غذایی به ارزش متوسط هر سبد ۸۰۰ هزار تومان و ۱۷ هزار بسته افطاری ساده به ارزش هر بسته ۲۰ هزار تومان هم در میان نیازمندان در ماه مبارک رمضان توزیع ‌شده است‏‎.

ثبت تردد ۱۰ میلیون وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی لرستان در ایام ‌نوروز‏

خرم آباد ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان لرستان گفت: در طرح نوروزی ۱۴۰۲ تردد ۹ میلیون و ۹۸۱هزار و ۶۵۶ وسیله نقلیه در محورهای ارتباطی استان ثبت شده است‏‎.

‎مرتضی شیروانی اظهارداشت: متوسط تردد بین استانی در جاده‌های استان از ابتدای اجرای طرح نوروزی که از تاریخ ۲۴ اسفندماه سال گذشته شروع شده است تا ۱۵ فروردین ماه، به ثبت تردد ۹ میلیون و ۹۸۱هزار و ۶۵۶ وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی استان می‌رسد که نسبت به مدت مشابه سال قبل یک درصد افزایش داشته است‏‎.

‎وی ادامه داد: در روز ۱۵ فروردین ماه امسال که روز پایانی این طرح بود، تردد ۴۳۲ هزار و ۱۸۰ خودرو در جاده‌های استان ثبت شد که نسبت به روز قبل از این تاریخ ۲۱ درصد کاهش نشان می‌دهد، که این تعداد تردد به وسیله ۶۸ سامانه جاده‌ای تردد شمار برخط و ۷۹ دوربین ثبت تخلفات موجود در جاده‌های استان ثبت شده است‎.‎شیروانی تأکید کرد: بیشترین تردد وسایل نقلیه در محورهای استان لرستان در روز ۱۵ فروردین‌ماه مربوط به سه‌راهی چالان‌چولان ـ دورود با ۵۵ هزار و ۸۲۹ وسیله نقلیه و تقاطع آزادراه خرم‌زال ـ خرم‌آباد با ۱۹هزار و ۹۵۷ وسیله نقلیه بوده است‏‎.

نسخه مناسب چاپ