مراسم گرامیداشت سالگرد شهید صیاد شیرازی برگزار شد
مراسم گرامیداشت بیست و چهارمین سالگرد شهادت سپهبد علی صیاد شیرازی با حضور جمعی از فرماندهان ارتش و سپاه برگزار شد.

به گزارش مهر، همزمان با ۲۱فروردین ، سالگرد شهادت سپهبد علی صیاد شیرازی، مراسم گرامیداشت بیست و چهارمین سالگرد شهادت سپهبد صیاد شیرازی با حضور سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش، سردار بسیجی محمد شیرازی رئیس دفتر فرمانده معظم کل قوا، سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران،جمعی از همرزمان، مسئولان کشوری و خانواده شهدا در ستاد ارتش برگزار شد.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: روندی که صیاد شیرازی در زندگی داشت ، الگویی برای جوانان و آیندگان است.

سردار علی فدوی، در حاشیه مراسم بزرگداشت بیست و چهارمین سالگرد شهادت سپهبد علی صیاد شیرازی در جمع خبرنگاران گفت: شهید صیاد شیرازی از ابتدا پای کار دفاع از انقلاب بودند و این دفاع به حدی بود که برخی مانند بنی صدر ایشان را از ارتش کنار گذاشتند. بعد از فرار

بنی صدر،شهید صیاد شیرازی به ارتش بازگشت و با مسئولیت‌هایی که گرفت، منشأ خیر شد. پس از آغاز جنگ شهید صیاد شیرازی نمونه‌ای از مسئولان پای کار دفاع مقدس در ارتش بود.

وی گفت: از سال ۶۲با شهید صیاد شیرازی رابطه دوستانه داشتم و مدتی نهم به طور مستقیم با ایشان در قرارگاهی که این شهید مسئولیت آن را بر عهده داشت، همکاری داشتم و در مأموریت بودم که خبر شهادت ایشان را شنیدم.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: وقتی کسی چنین روندی را در زندگی داشته است، برای تعداد زیادی از جوانان و آیندگان الگو است. به همین علت برگزاری مراسم بزرگداشت شهدا، اقدام مهمی است و مقام معظم رهبری هم بر آن تاکید دارند.

سردار فدوی در پایان گفت: سپهبد علی صیاد شیرازی موفقیت در امور نظامی را بسط داد و به توانمندی در جبهه حق انقلاب اسلامی تبدیل کرد و این اتفاق مهمی است.

نسخه مناسب چاپ